Wakacje w Szczecinku

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Drahim »

Może napiszę czego bym szukał jako zamiejscowy:
- dobrego hotelu kategori *** , campingu z dobrym dojazdem do miasta
- czystych restauracji i kawiarni bez smrodu frytek itp. ale z sielawą i szczupakiem
- tramwaj wodny zgodnie z nazwą ma dowozić do atrakcyjnych miejsc przy przystankach - pasażer wysiada i ma na miejscu restauracje (jak w Neustettin), wypożyczalnie rowerów które może oddać w mieście, kajaki, alternatywny powrót do miasta lądem
- duże wypożyczalnie kajaków i żaglówek (bez uprawnień żeglarskich) i innych pojazdów wodnych
- baza sportowa jest już niezła - kwestia dostępu dla turystów
- koncerty kameralne w parku - są w każdym kurorcie (nie mylić z Mielnem)
- minimum 3 plaże w różnych miejscach jeziora
- plany miasta z ciekawymi obiektami i ścieżkami turystycznymi
- sprawną firmę oczyszczania miasta
Same ładne widoczki na park (w Połczynie jest ładniejszy) i jezioro to za mało dla turysty.
Wiem, że to chciejstwo i mamy reklamować to co mamy, ale pomarzyć - dobra rzecz.
Waldek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

To nie Twoje marzenia tak powinno być, płacę wymagam. Przykładowo tu w Danii wpłacasz do automatu kasę i możesz przez dwie godziny łowić rybki i to pstrągi najmniejsze do 1 kg. nikt się ciebie nie pyta o uprawnienia jakąś kartę wędkarską jakieś zakazy, nakazy. Wybaczcie że podaję przykłady jak powinno być a jak u nas nie jest. I znów Giziowaty mi dowali jakiś głupi patriotyzm, mnie chodzi o to aby w Polsce było normalnie a nie wszystko stało na głowie.
GIZIO

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by GIZIO »

Odnośnie łowienia ryb to w odróżnieniu od Ciebie mam kartę i jestem czynnym wędkarzem.I znów porównania?To wiec,że piszesz bzdury. Wolę łowić w dzikim plenerze i nie wiedzieć co mogę wyciągnąć z wody niż iść na ryby pod automat i wiedzieć co mniej więcej będzie brało.To może zróbmy tak jak na filmie "Żandarm na emeryturze"Gościu pod wodą zaczepia nam rybki na haczyk i jeszcze pociąga za żyłkę,aby wiadomo było,że coś bierze.Ale odjazd. :mrgreen: 8)
Waldek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

Ja tylko podaję przykład a nie krytykuje jak Ty to robisz na każdym kroku. Jeszcze jeden idiotyczny komentarz z Twojej strony a żegnam to forum. Bronx do tablicy albo albo.
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by LUCEK »

Waldek spoko :lol:
Choć fakt po takich wpisach trudno uznać że jest to reklama Szczecinka :oops:
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by izywec »

Będę upierdliwy!
Co do cholery z tym wodo-narto-ciągiem? Chodzi to kiedykolwiek?
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by bronx »

No działa cały czas CENY I GODZINY OTWARCIA
GIZIO

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by GIZIO »

Waldek wrote:Ja tylko podaję przykład a nie krytykuje jak Ty to robisz na każdym kroku. Jeszcze jeden idiotyczny komentarz z Twojej strony a żegnam to forum. Bronx do tablicy albo albo.
Zauważ,że wcześniej w poście aż prośiłeś się o mój komentarz.Więc nie chciałem cię zawieść i napisałem to co myślę.Nie jesteś artystą,abym miał cię krytykować. 8)
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Drahim »

Drahim wrote:Może napiszę czego bym szukał jako zamiejscowy:.............
............
- tramwaj wodny zgodnie z nazwą ma dowozić do atrakcyjnych miejsc przy przystankach - pasażer wysiada i ma na miejscu restauracje (jak w Neustettin), wypożyczalnie rowerów które może oddać w mieście, kajaki, alternatywny powrót do miasta lądem............
............
Wiem, że to chciejstwo i mamy reklamować to co mamy, ale pomarzyć - dobra rzecz.
Kiedyś pisałem że chciałbym aby w Szczecinku można było wypożyczać rowery i proszę, już są
http://www.szczecinek.pl/strona.php?id=2173
Attachments
Rowery do Szczecineckiej wypożyczalni
Rowery do Szczecineckiej wypożyczalni
rower sz-nek.JPG (100.97 KiB) Viewed 4892 times
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Mario »

1900 zł za sztukę !!!!
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Drahim »

Trochę mniej. Cena detaliczna 1699 zł przy zakupie jednego roweru. Cieszyć może to że miasto nie poszło w tandetę za 400 zł, a przy 80 szt. napewno cena była negocjowana. Rowery są dobrej klasy, aluminiowe z 3-biegową piastą. Ciekawe tylko czy użytkownicy już dorośli do tego projektu.
Waldek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

Mam nadzieję że jak zjadę na urlop do Szczecinka to jeszcze jakiś rower zostanie na chodzie, więc nie będę targał rowerów z Danii. Tutaj też można wypożyczać na tej samej zasadzie, ale swoje to swoje, tym bardziej że tu nie znikają.
hammerstein-słomek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by hammerstein-słomek »

Nam nie wolno już w ten sposób myśleć... To do niczego nie prowadzi.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Drahim »

hammerstein-słomek wrote:Nam nie wolno już w ten sposób myśleć... To do niczego nie prowadzi.
Liczę na to że jest już wysoka kultura i skończyła się "filozofia" że to jest niczyje i można dewastować. Jednak bywa różnie. Oto przykład z Paryża gdzie taki system działa od roku:
...Przez ten czas 2.1 miliona paryżań i turystów odbyło 27.5 miliona podróży. Wielu stało się wiernymi, codziennymi użytkownikami. 3000 trójbiegowych rowerów (koszt produkcji: ok. 2000 dolarów za sztukę) zniknęło z systemu (dwa razy więcej niż to przewidywano) - widziano je w Rumunii, niektóre odnalazły się w kontenerach płynących do Maroka....
eko
Posts: 14
Joined: 09 May 2009, 12:08

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by eko »

GIZIO wrote:I znów porównania?To wiec,że piszesz bzdury. Wolę łowić w dzikim plenerze i nie wiedzieć co mogę wyciągnąć z wody niż iść na ryby pod automat i wiedzieć co mniej więcej będzie brało.
Wiec - masowe zgromadzenie ludności w celu przedyskutowania aktualnych wydarzeń politycznych, w społeczeństwach pierwotnych, gromadzenie ludności w celu np. ustalenia jakichś kwestii mających wpływ na dobro ogółu. Na wiecu (np. u plemion słowiańskich) ważną funkcję zajmowała tzw. starszyzna plemienna, tj. najstarsi członkowie plemienia/rodziny, których głos lub zdanie było bardzo ważne lub nawet decydujące. :wink: :D
Post Reply