Wakacje w Szczecinku

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
pawpil
Posts: 2
Joined: 20 Apr 2009, 11:29

Wakacje w Szczecinku

Post by pawpil »

Witam, proponuje temat letni. Aby opisać Szczecinek z innej strony. Zachęcić ludzi do przyjazdu np. na weekend majowy albo na dłużej na wakacje. Dużo mówiło sie o nartach wodnych, jak to wygląda ile kosztuje? czy ktoś próbował czy warto? jakieś pola namiotowe, domki ?? fajne miejsca gdzie można sie wybrać puby, plener itp.

pozdrawiam
Waldek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

Bardzo ciekawa propozycja tym bardziej że w tym roku zjadę do Szczecinka z kilkoma rodzinami Duńskimi.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Stach »

Hm, nas tu bardziej interesuje, jak wyglądały wakacje w Szczecinku za kajzera Wilhelma, prezydenta Hindenburga czy tow. Gierka...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by bronx »

To prawda co Stach pisze, jednak trzeba pamietać, że na hasło Szczecinek w takim googlu wyskakujemy dośc wysoko to i potencjalni turyści nas pewnie czytają. Nie zaszkodzi informację podać i miastu się przysłużyć. Lepszy taki szczecinecki temat niż kolejny w totalnym offtopicu na ten przykład.
Waldek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

Wybacz że reklamuję ale na forum militarnym dzięki mnie było już ponad 200 wejść Duńczyków, jak podejrzewam to moja działalność.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by bronx »

A skąd takie dane?
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by LUCEK »

pawpil wrote:Witam, proponuje temat letni. Aby opisać Szczecinek z innej strony. Zachęcić ludzi do przyjazdu np. na weekend majowy albo na dłużej na wakacje. Dużo mówiło sie o nartach wodnych, jak to wygląda ile kosztuje? czy ktoś próbował czy warto? jakieś pola namiotowe, domki ?? fajne miejsca gdzie można sie wybrać puby, plener itp.

pozdrawiam
Jako osoba odwiedzająca Szczecinek co roku w wakacje pozwolicie, że przemilczę ten temat :oops: aby nie podpaść mieszkańcom
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by człowiek widmo »

LUCEK wrote:
pawpil wrote:Witam, proponuje temat letni. Aby opisać Szczecinek z innej strony. Zachęcić ludzi do przyjazdu np. na weekend majowy albo na dłużej na wakacje. Dużo mówiło sie o nartach wodnych, jak to wygląda ile kosztuje? czy ktoś próbował czy warto? jakieś pola namiotowe, domki ?? fajne miejsca gdzie można sie wybrać puby, plener itp.

pozdrawiam
Jako osoba odwiedzająca Szczecinek co roku w wakacje pozwolicie, że przemilczę ten temat :oops: aby nie podpaść mieszkańcom
A ja, Panie Lucku, chętnie posłucham tego co chciał Pan przemilczeć. :wink:
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Stach »

Twórcy wątku wyraźnie chodzi o to, aby "zachęcić", a nie zniechęcić. Sprawa jest dość złożona, bo zachęcanie nie powinno być chyba wprowadzaniem w błąd poprzez przemilczanie spraw, które mogą uprzykrzyć dłuższy rekreacyjno-turystyczny pobyt w Szczecinku. A wizyty w Szczecinku ze względów sentymentalno-rodzinnych mają zdecydowanie inny charakter.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by człowiek widmo »

Niewątpliwą atrakcją w czasie wakacji mogą być dla turystów coroczne zloty szczecineckiego portalu historycznego. Na legendarnej wyspie mysiej przybysze mogą przez jedną noc w roku obserwować z bardzo bliska niesamowite słowne tyrady, wysłuchać dawnych podań i legend oraz spotkać nietuzinkowe postaci znane im do tej pory li tylko z cyberprzestrzeni. :D
Bahnhofstraße
pawpil
Posts: 2
Joined: 20 Apr 2009, 11:29

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by pawpil »

Nie jest z tym Szczecinkiem tak źle np 25.04.2009 czyli w tą sobotę jest bardzo fajna impreza "Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2009". Bardzo fajnie się zapowiada, bezpłatne rejsy statkami oraz jachtami także na wyspe mysią ;)) pokazy electric wave jam ;) cokolwiek to jest :D a samą impreze patronuje Red Bull także na pewno będzie ciekawie.

pozdrawiam
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Stach »

Przeklejam tekst, który tak jakoś mi się dziwnie skojarzył z tym wątkiem:

Żebrak Icek chodząc po domach został zaproszony na ucztę u bogacza. Najadł się porządnie, a i dostał żarcie dla rodziny. Po powrocie opowiada o wszystkim żonie i opisuje świetną babkę. Salcie mu na to:
- Przynieś przepis, to ci upiekę taką samą.
Następnego dnia Icek pognał po przepis. Przyniósł i zaczyna się dialog:
- Weź kilogram czystej białej mąki.
- A skąd ja ci człowieku takiej mąki wezmę? Może być krupczatka.
- Weź ćwierć kilo masła.
- Nie stać nas na masło, mogę tam dać ćwierć kilo łoju.
- Weź 12 jajek.
- Zgłupiałeś? Mogę dać jedno, ostatecznie dwa.
- Wsyp rodzynek i bakalii.
- Nie mamy takich rzeczy, mogę wsypać trochę ziarna.
- Całość wsadź do wysmarowanej masłem formy.
- Chyba kompletnie straciłeś rozum, przecież my nie tylko nie mamy masła, ale i formy. Mogę to upiec na popiele.
Jak Salcie rzekła, tak zrobiła. Po godzinie wyjęła produkt, ukroiła kawałek,wsadziła do ust i natychmiast wypluła z obrzydzeniem:
- Że też bogacze mogą jeść takie paskudztwo.
Waldek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

Właśnie ja mam taki sam dylemat jak mam pokazać Szczecinek aby atrakcje zachęciły do następnych wizyt, nie wszystko jestem w stanie zorganizować liczę na was, bo na oficjalne propozycje to na samym poczadku plama.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by izywec »

Ludkowie mili! Napiszcie cokolwiek o tej najnowszej atrakcji na jeziorze. Chodzi to? Ktokolwiek z tego korzysta? Jak radzą sobie zeglarze z tym ograniczeniem jak ten wodo-narto- wyciąg chodzi?
Czy ja siedemdziesięciolatek mogę z tego skorzystać jak przyjadę? :idea:
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Waldek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

Co ty za ciekawostki opowiadasz toż to ja jestem starszy od Ciebie "z wyglądu"
A takie matuzalemy jak my jak byśmy się zabrali za te surfowanie po jeziorze to by nas do księgi Ginesa zapisali :D
Post Reply