Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by robot humano »

Dziadek mojej żony uparcie powtarzał, że trzeba minimum trzech pokoleń żeby z Polaków wypędzić komunę i jej styl myślenia. A miał na myśli taki drobiazg jak urzędnicze nawyki. Strach liczyć ile minimum pokoleń trzeba by z sąsiadów wypędzić znacznie silniejsze ciągoty.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by bronx »

Takie ciągoty o których wspominasz odnajduje w każdej narodowości, nie jest to jedynie specyfika niemiecka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by Stach »

robot humano wrote:Dziadek mojej żony uparcie powtarzał, że trzeba minimum trzech pokoleń żeby z Polaków wypędzić komunę i jej styl myślenia. A miał na myśli taki drobiazg jak urzędnicze nawyki. Strach liczyć ile minimum pokoleń trzeba by z sąsiadów wypędzić znacznie silniejsze ciągoty.
Kiedyś, pod koniec PRL, Mleczko opublikował w "Polityce" rysunek z bardzo celną tezą. Dwóch robotników grzebie przy jakiejś budowie, a zza chmur wyłania się Pan Bóg i mówi: "Wiecie co, mnie też się ten ustrój nie podoba, ale jak widzę waszą robotę, to mi się rzygać chce".

Wiele z tego rzekomo komunistycznego stylu myślenia było dostrzegalne już w Polsce międzywojennej - chodzi mi zwłaszcza o okres rzekomej "odnowy moralnej" po 1926 r.
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by pioter »

Ale pierdzielicie.... Takie gadanie: komuna winna, Niemce winne. Jak ktoś jest cienias, to jest. Jak ktoś jest dupkiem, to będzie i komuniści, i Niemce mu nie pzeszkodzą i nie pomogą. Może dość szukania wytłumaczeń?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by Stach »

No właśnie to miałem na myśli.
GIZIO

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by GIZIO »

A więc.Cieniasy i dupki wszystkich krajów łączcie się. :mrgreen:
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by robot humano »

A Wittmann was poprowadzi.
GIZIO

Re: Powrot dzwonu kosciola Narodzenia NMP

Post by GIZIO »

robot humano wrote:A Wittmann was poprowadzi.

Błąd!!! Robot Humano. :twisted:
Post Reply