Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wieży

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Waldek

Post by Waldek »

Proste ---Ręka ręke myje--- dosadne przysłowie.
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

no ja bym tak sprawy nie upraszczał bo jesli idzie o tzw. rewitalizacje zabytków ...to wiadomo duzy inwesor duze pieniądze ....itd i trzeba tylko .liczyc na rozwage tych panów...od inwestycji. Ale jesli idze o ksiązke to jest tez bardzo istotna kwestia no przecież ostania monografia o Szczecinku to chyba lata 70 te wiec chciało by się aby powstała praca o naszym miescie na miare XXI wieku i oby tak sie stało
Waldek

Post by Waldek »

Bardzo ciekawe kto się za to weźmie i czy nie wyjdzie jakiś gniot.
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

no własnie oby to bie był jak to piszesz Waltku gniot oby.....
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No więc sprawdziłem, niewiele mnie to w końcu kosztowało. Na podstawie rozmów telefonicznych i korespondencji mailowej stwierdzić można, ze poniższy fragment komunikatu Ratusza:
Naukowcy pozytywnie wypowiedzieli się o planach rewitalizacji dawnej wieży kościoła św. Mikołaja przy udziale prywatnego inwestora, rozbudowującego sąsiadujące z wieżą centrum handlowo-usługowe i uznali zaproponowany sposób rozwiązań architektonicznych na styku wieży z galerią handlowo-usługową za zgodny z nowoczesnymi tendencjami eksponowania obiektów zabytkowych.
po prostu NIE ODPOWIADA PRAWDZIE. Czego się, nawiasem mówiąc, spodziewałem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

prokuratura prokuraturą a klon padł

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /846995308
GIZIO

Post by GIZIO »

Życie!!!!! 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

robot humano wrote:
MZPZ jest uchwałą rady miasta więc jako burmistrz ma pan obowiązek pilnować jego przestrzegania.
Jest to gdzieś skonkretyzowane prawnie? Jakaś podstawa?
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Stach wrote:
robot humano wrote:
MZPZ jest uchwałą rady miasta więc jako burmistrz ma pan obowiązek pilnować jego przestrzegania.
Jest to gdzieś skonkretyzowane prawnie? Jakaś podstawa?

Burmistrz jest władzą wykonawczą, Rada Miasta ustawodawczą. Tak jak Rząd i Sejm. I tak jak Rząd ma obowiązek wprowadzać w życie prawo ustanawiane przez Sejm tak Burmistrz ma obowiązek wprowadzać w życie prawo uchwlane przez Radę Miasta. Podstawą jest Ustawa o Samorządzie Gminnym, a zapisane jets to na końcu każdej uchwały. Na przykład MPZP Armii Krajowej:

"Przepisy końcowe
§ 30. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Szczecinek.
Waldek

Post by Waldek »

A rzeczywistość jest taka jak ją aktualnie widzimy, (na korzyść wykonawcy lub jak kto woli Płatnika).
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No więc właśnie z tym ne mogę się pogodzić. Prawo prawem, uchwała wprawdzie jest, ale przecież mamy większość w Radzie Miasta, Powiatu, mamy wojewodę, mamy Ministerstwo Kultury i mamy Ministerstwo Sprawiedliwości (to od prokuratury, jak by się kto pytał).
Waldek

Post by Waldek »

To jest (kochany) Polska, gdzie paranoja głupotę pogania.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Stach wrote:No więc właśnie z tym ne mogę się pogodzić. Prawo prawem, uchwała wprawdzie jest, ale przecież mamy większość w Radzie Miasta, Powiatu, mamy wojewodę, mamy Ministerstwo Kultury i mamy Ministerstwo Sprawiedliwości (to od prokuratury, jak by się kto pytał).
Stasiu zapisałeś się do platffffformy?
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

przypomina mi sie pan Lebiedź :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Post Reply