Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wieży

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
arkadiusz

Post by arkadiusz »

Stach ma świętą rację;;; to jest wręcz doskonała teza : polityka zmienia człowieka i sprawia, że człowiek zmienia swój stosunek do rzeczywistości ;; tzn. to nie jest regułą na wszystko''' nie można generalizować, ale w większości przypadków się spradza. Co do sprawy należy poczekać na wyniki Postępowania sprawdzającego - 1 etapu w postępowaniu karnym. Pozdrawiam;;
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

http://www.szczecinek.pl/strona.php?id=1430

Robi się coraz zabawniej... :D
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Mój Boże...
Naukowcy pozytywnie wypowiedzieli się o planach rewitalizacji dawnej wieży kościoła św. Mikołaja przy udziale prywatnego inwestora, rozbudowującego sąsiadujące z wieżą centrum handlowo-usługowe i uznali zaproponowany sposób rozwiązań architektonicznych na styku wieży z galerią handlowo-usługową za zgodny z nowoczesnymi tendencjami eksponowania obiektów zabytkowych.
Ostatnio podczas remontu, wydobyłem kawałek Głosu Szczecińskiego z 85 roku, ton tej notki wygląda jakby z niego przepisany.


W ogóle nie bardzo rozumie o co chodzi w tej informacji, tytuł "Powstanie monografia Szczecinka", dwa zdania o badaniu przeszłości, a potem nagle naukowcy wypowiadają się o przyszłości. Ciekawe czy tę ?opinię? również będzie obejmować faktura za monografie czy to będzie extra bezahlen?

Czy tylko mi się zdaje, że UM szuka każdej sposobności aby nam (mieszkańcom) coś na siłę udowodnić ?


Ps. Pozytywne jest to, że ma powstać monografia i to cieszy.
Last edited by bronx on 09 May 2008, 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

1. Prosiłbym kogoś znającego temat na przybliżenie postaci Pana Radosława Gazińskiego. Z internetu dowiedziałem się niewiele.

2. Zespół naukowców i archiwistów - sformułowanie brzmi tyleż efektownie co enigmatycznie.

3. Mamy połowę roku 2008, może się nie znam, ale czasu na badania naukowe pozostało niewiele, chyba, że będzie to na zasadzie kopiuj wklej i dodaj nową szatę graficzną.

4. Do drugiej części "newsa" odnosić się nie będę. Pan Czaczyk popełnił zawodowe faux pas, bo inaczej tego tłumaczyć nie można. Nie kopmy leżącego.
Bahnhofstraße
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Odpowiadam: Pan Prof. dr hab. Radosław Gazinski jest kierownikiem zakładu NPH i archiwistyki na Uniwersytecie Szczecińskim autor m.in książek Dzieje wsi pomorskiej, Herby i motywy heraldyczne na monetach zachodniopomorskich,ogólnie pomorzoznawca i dyrektor biblioteki Uniwersytetu Szczecinskiego. ( na zdjeciu ze str. UM odwrócony plecami) obok niego widoczni dr Paweł Gut ( Uniwersytet Szczecinski, Archiwum Panstwowe w Szczecinie) i dr Rafał Siemiński także US.
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

a co do badan to Marietron mają roskopywac ......jeszcze raz tylko nie wiem kto czy Poznań czy Szczecin ale podobno nabór archeologów trwa!!!
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Przykre, chyba koledzy ze Szczecina dali się trochę wmanewrować miejscowym mataczom...
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Co masz na myśli Stach?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

dzaro wrote:Co masz na myśli Stach?
Znaczenie którego ze słów nie rozumiesz? "Wmanewrować" czy "matacz"?

Pozdrowienia!

:wink:
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

znam oba znaczenia natomiast miałem nadzieje że rozwiniesz swą krótką myśl.... :lol: :lol: jak mniemam nie widzisz możliwośći twórczej współpracy miedzy historykami z US a ekipą z UM...i pewnie masz racje lecz nie należy uprzedzać faktów.
W koncu każdy zasługuje na szanse ....czyż nie?
Waldek

Post by Waldek »

Moii mili walcie po naszemu a nie na forum ale ponad naszymi głowami, czyzby reszta forumowiczów to motłoch?
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Waldek wrote:Moii mili walcie po naszemu a nie na forum ale ponad naszymi głowami, czyzby reszta forumowiczów to motłoch?


no musze sie przyznac nie rozumiem ? co ma znaczyc anie na forum? i ponad czyimi głowami? a co do stwierdzenia motłoch to nawet nie bede sie wypowiadał
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No dobrze.

Miałem na myśli tylko to, że przybyli ze Szczecina panowie niezbyt dobrze orientują się w miejscowych realiach i nie znają zbyt dokładnie sprawy wieży. Sprawę tę przedstawił im burmistrz, który w tej kwestii już parę razy dowiódł (publikacje w "temacie" i wystąpienie na sesji Rady Miasta), że przekłamania i fałszowanie stanu rzeczy to dla niego pryszcz. Ciekaw jestem na przykład, czy w ogóle wspomniał, że obecny projekt łamie obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w ponad 10 miejscach.

Po drugie: Rozmawiałem wczoraj z jednym z uczestników tej narady, który przekonywał mnie, że w oficjalnej części spotkania w ogóle sprawa wieży nie była omawiana. Jeśli już, to miało to miejsce w rozmowach "kuluarowych".

Po trzecie, autorzy monografii będą wynagradzani ze środków Urzędu Miasta. Są to na ogół bardzo wysokie stawki; sześć lat temu za przygotowanie stu stron maszynopisu monografii miasta szanujący się autor otrzymywał nie mniej niż 10 tys. zł na rękę (honorarium obejmuje w tym przypadku zarówno kwerendę archiwalno-biblioteczną oraz samo napisanie tekstu). W tej sytuacji nakłanianie autorów do wypowiadania się w sporze, w którym Urząd Miasta jest stroną, to stawianie tychże autorów w bardzo niezręcznym położeniu.
Waldek

Post by Waldek »

Wybaczcie że zaatakowałem ale ja mam do mojego ukochanego miasta przynajmniej 1000 km więc tylko z tego forum coś się dowiaduję. Dobra niech będzie ja jestem fanem tego forum i zaglądam kilka razy dziennie ale weźmy ( zaglądaczy niedzielnych) to już całkiem nie kumają o co biega.
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

no musze powiedzec ze jesli burmistrz szuka sobie ochronki w postaci historyków z Us dla potrzeb komercyjnych a nie szuka rozwiązania racjonalnego miedzy zabytkiem w Szczecinku klasy 0 a inwestorami to zasmucające, ale jakos nie spodkałem sie z reakcją dyr muzeum przez wiele lat wieza była symbolem muzealnictwa w Szczecinku i milczenie tej instytucji jako swoistego strażnika naszej tradycji także materialnej jest także zasmucające
Post Reply