130 LAT KOLEI W SZCZECINKU

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

130 LAT KOLEI W SZCZECINKU

Post by robot humano »

15.05.1878 otwarto linię kolejową Czarne-Szczecinek-Czaplinek. Może by tak 130 lat później, 15.05.2008 pociąg okolicznościowy z parowozem, przemówienia, sztandary i orkiestra kolejowa? W końcu w powojennym Szczecinku każdy ma w rodzinie kolejarza , a ja nawet trzech.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

dużo rocznic w tym roku, 100 lat Nikolaikirche, teraz jeszcze kolej, nie wiem czy moja wątroba da rade :)

A tak na poważnie, to taki przejazd starym składem był by ciekawy, ale znając obecną kondycję PKP w Szczecinku to może być ciężko ze zorganizowaniem czegokolwiek.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: 130 LAT KOLEI W SZCZECINKU

Post by Stach »

robot humano wrote: Może by tak (...) pociąg okolicznościowy z parowozem, przemówienia, sztandary i orkiestra kolejowa? (...)
Z przemówieniami i sztandarami, a nawet w orkiestrą problemów chyba być nie powinno. Najgorzej będzie z parowozem...
GIZIO

Post by GIZIO »

Parowóz stoi koło parowozowni. 8)
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

konia z rzędem i pół królestwa dla tego kto go uruchomi :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Mario wrote:konia z rzędem i pół królestwa dla tego kto go uruchomi :)
...i komu się uda puścić go z Czaplinka do Czarnego. To parowóz na wąski tor ;).
zajac076
Posts: 7
Joined: 07 Mar 2008, 20:13

Post by zajac076 »

kiedys Szczecinek byl,mozna powiedziec,potega kolejowa.Masa pociagow osobowych,pospiesznych,nocnych.Dworzec tetnil zyciem cala dobe.A teraz?Zal patrzec.3 pociagi pospieszne na dobe(3pary).W sezonie letnim okolo 10.Kilka osobowych.Dworzec podupada.Ale ludzie maja wlasne samochody.Malo kto korzysta z pkp.Pocieszeniem niech bedzie fakt,ze nie tylko u nas tak jest.
Waldek

Post by Waldek »

Wybacz jak ja mam się telepać cztery godziny do Szczecina i to jeszcze z przesiadką. to wolę nawet autobusem jest krócej o godzinę. A autem jeszcze o jedną godzinę a jak pociśniesz to nawet będziesz za półtorej godziny, ale nie radzę tej szybkości, bardzo ryzykownie.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Waldek wrote:Wybacz jak ja mam się telepać cztery godziny do Szczecina i to jeszcze z przesiadką. to wolę nawet autobusem jest krócej o godzinę. A autem jeszcze o jedną godzinę a jak pociśniesz to nawet będziesz za półtorej godziny, ale nie radzę tej szybkości, bardzo ryzykownie.
Widać , ze kolega dawno nie korzystał. Na dobę jest 5 pociągów do Szczecina z czego 2 z przesiadką, a tylko JEDEN jedzie dłużej niż 3 godziny - reszta 2,5 do 3. I to bez względu na porę roku, co ważne bo jazdę busem, zimą, z dżygitem za kierownikiem odradzam. Chętnych zresztą jest co niemiara-do niemieckich szynobusów wstawili dodatkowy wagon bo się ludkowie nie mieścili. W 2007 roku kolej w Zachodniopomorskiem przewiozła milion pasażerów więcej niż w 2006 (wzrost z 6,5 do 7,5 mln). Spróbuj kupić w Europie nowy szynobus- najkrótszy zaoferowany termin dostawy to dwa lata. Będzie git.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

GIZIO wrote:Parowóz stoi koło parowozowni. 8)
Gizio, masz na myśli ten?

http://img186.imageshack.us/img186/9472/p4070047rm8.jpg
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

coś mi się kurna omsknęło...
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Ten to wąskotorówka i stoi przy drodze..Tamten stał dokładnie niedaleko nastawni-parowozowni,ale dowiedziałe się od kumpla,że go już nie ma.Zostaje połączyć pare drezyn+obsługa +pasażerowie+zaopatrzenie i wioooo na festyn. :lol: :lol: Pozdro. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Tylko jak się bractwo popije to kto będzie napędzał te drezyny?
ARCZI
Posts: 108
Joined: 18 Dec 2007, 22:53

Post by ARCZI »

ImageImageImage
FRAGMENT WSPOMNIEń O SZKOLE KOLEJOWEJ
ARCZI
Posts: 108
Joined: 18 Dec 2007, 22:53

Post by ARCZI »

Image
Zdjęcie orkiestry kolejowej przed meczem na stadionie 10.06.46r.
Jest to pierwszy występ orkiestry kolejowej w Szczecinku - odbył sie na stadionie podczas meczu piłkarskiego. Pojawienie się w czasie przemarszu z dworca ma stadion orkiestry w mundurach było zaskoczeniem i radością dla mieszkańców miasta ponieważ pierwszy raz po 5 latach można było słuchać dźwięków muzyki polskiej. Stan orkiestry tego dnia wynosił 16 osób , byli to
1 Mielnik Stanisław - dyrygent
2 Kamieniecki Kazimierz
3 Kołomyjczak Aleksander
4 Nowakowski Kazimierz
5 Brzozowski Władysław
6 Protowski Arkadiusz
7 Milewicz Kazimierz
8 Kądziołka Kazimierz
9 Sondej Stanisław
10 Skrzypiec Antoni
11 Wilhelm Stanisław
12 Duchiński Ludwik
13 Możejko Julian
14 Naumów Józef
15 Kutys Stanisław
16 Skąpal Erwin
Post Reply