Brak świateł

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
OLEK
Posts: 15
Joined: 08 Jan 2008, 11:50

Brak świateł

Post by OLEK »

Image

Image

Dziś o 10.28 ulica słowiańska pozbawiona została świateł na przejściu dla pieszych.


Pozdrawiam.
OLEK
Posts: 15
Joined: 08 Jan 2008, 11:50

Post by OLEK »

Sorry za jakość zdjęć, ale miałem przy sobie tylko telefon,poza tym zdjęcie zrobione w trakcie jazdy.
zajac076
Posts: 7
Joined: 07 Mar 2008, 20:13

Post by zajac076 »

Byc moze teraz znikna tam swiatla.W tym miescie brakuje sygnalizacji na wielu ulicach.Ale to przeciez wioska prawda?Czasami wstyd mi ze tu mieszkam.Nawet mniejsze miasta maja pelno swiatel nawet poza centrum.A u nas?Same ronda.O pieszych w ogole sie nie mysli.Czas sie stad wyprowadzic.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Nie dość,że nic nie widać,to jeszcze komentarz...??.Jak już coś chcesz pokazać,to zrób porządne foty,a jak foty nie wyszły,to napisz o co chodzi na tych fotach.Brak świateł?No,ale chyba była tego jakaś przyczyna.Pozdro. 8)
OLEK
Posts: 15
Joined: 08 Jan 2008, 11:50

Post by OLEK »

OK. masz rację. Zdjęcia lipa bo robione podczas jazdy telefonem.
Gościu cementowozem, bo tak się to chyba nazywa próbował zatrzymać się przed sygnalizacją i zrobił to zbyt gwałtownie . Wpadł w poślizg i zatrzymał sie na lampie. -uszkodził światła , i lampe, poza tym trawe na poboczu.

Pozdrawiam
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

faktycznie i sam temat jakoś mało portalowy :/


ale żeby go uportalowić wrzucę fotke pierwszych w historii Szczecinka świateł na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Powstańców Wlkp., które są najlepszym dowodem że światła w Szczecinku nie zawsze się wszędzie sprawdzają.

Image

Przy okazji, wczoraj slyszalem informację, że zaczyna się wprowadzać skrzyżowania bez znaków, które okazują się najbezpieczniejsze, ponieważ brak pewności co do sytuacji na skrzyżowaniu prowadzi do tego że nadjeżdżający z każdej strony skrzyżowania zwalniają.
Immortal32
Posts: 62
Joined: 01 Dec 2007, 00:40

Post by Immortal32 »

Kolego OLEK jak wspomniał GIZIO nie wiemy o co ci kaman , domniemam że poczułeś sie dotknięty w sprawach techniczno-drogowych i ten problem najlepiej poruszyć na forum Rady Miasta Szczecinka w Ratuszu. Kolego ZAJĄC076 przykro mi słyszeć że ma Pan takie zdanie o Szczecinku , ale myślę że nikt po Panu nie będzie płakał. Natomiast jeżeli chodzi o rozwiązania w ruchu drogowym takie jak ronda czy skrzyżowania o ruchu okrężnym to jest to dobre rozwiązanie gdyż nie tamują ruchu , spowalniają go ,są praktycznie bezkolizyjne co czyni je bezpieczniejsze od tradycyjnych skrzyżowań. W tym przypadku nie trzeba rozsiewać zbędnych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla ruchu słupów z sygnalizacja świetlną. Natomiast jeżeli chodzi o skrzyżowania równorzędne o których wspomniał BRONX to w tym przypadku obowiązuje tzw zasada prawej ręki, to takie proste Panowie , także nie róbmy z tego afery, dla mnie Szczecinek sam w sobie jest zajebistym miastem , w 90% zrównoważonym strukturalnie we wszystkich kierunkach.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Pamiętam te światła na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Powstańców.Wlkp i tak jak Bronx wspomniał był to niewypał,a do tego jeszcze bardzo kosztowny.Próbowano coś zdziałać aby światła działały jak należy,ale nic z tego nie wyszło.Pozdro. 8)
zajac076
Posts: 7
Joined: 07 Mar 2008, 20:13

Post by zajac076 »

Najlepiej to na wies sie wyprowadzic nie?Bo skoro miejskie rozwiazania wam nie pasuja,takie jak swiatla,to najlepiej bedzie wam na prowincji.Swieze powietrze,natura itd.Kazdy ma swoje zdanie i tyle.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Zając nie kicaj,bo ja jestem za. :lol: :lol: Pozdro. 8)
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

zajac076 wrote:Nawet mniejsze miasta maja pelno swiatel nawet poza centrum.A u nas?Same ronda.O pieszych w ogole sie nie mysli.Czas sie stad wyprowadzic.
Dyskusja robi się coraz bardziej OT, ale się w nią włączę ;). Chyba trochę przesadzasz. Ronda w znacznym stopniu upłynniają ruch. W Szczecinie wiele newralgicznych skrzyżowań stanowią ronda i korkują się tylko wtedy, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku. Dzięki temu mogę poruszać się po mieście w miarę swobodnie i nie tracić cennego czasu w korkach takich jak w Trójmieście lub Poznaniu.
zajac076
Posts: 7
Joined: 07 Mar 2008, 20:13

Post by zajac076 »

Powiem tak.Budujcie sobie ronda nawet co kazde skrzyzowanie.Juz mnie nie dziwi ze jest w tym miescie tak jak jest skoro tacy ludzie tu mieszkaja.Konczymy ten durny temat.Sa ciekawsze rzeczy o ktorych mozna pogadac.Swiatel nie ma i nie bedzie.Beda ronda.Koniec tematu.Pozdrawiam.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Nie Ty ten temat rozpocząłeś i nie Ty go będziesz go nam tu zamykać. Nawiasem mówiąc, wszystkie dotychczasowe Twoje wypowiedzi (3; słownie: trzy) poświęcone są właśnie temu - jak go byłeś nazwać - "durnemu tematowi". Ot, taka ciekawostka.
Waldek

Post by Waldek »

Ja jak do tąd się nie odzywałem, ale ponieważ jestem za granicą i tu ronda są nawet w szczerym polu nie mówiąc o miastach. I tak muszę przyznać że lepiej mi się jedzie po rondach aniżeli po skrzyżowaniach ze światłami. Jak mogę to omijam takie skrzyżowania szczególnie w szczycie makabra.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Powiem tak ronda na skrzyżowaniach zamiast świateł,to strzał w dziesiątkę.Światła mają to do tego,że się mogą zepsuć,a rondo nie.Kierowcy też nie zawsze przestrzegają przepisy drogowe w tym przypadku światła,rondo to inna sprawa.Widzę,że Zając lubi błyskotki i światełka,więc proponuję wypady na paradę w Berlinie tam tego jest do bólu. :lol: :lol: Pozdro. 8)
Locked