Głos: "Parafia puka po grunt".

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Głos: "Parafia puka po grunt".

Post by Stach »

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /143598199

Będąc z natury wredną mendą trochę się tu naśmiewałem ze szczecineckiego burmistrza, ale tym razem trzymam za niego kciuki.
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Swieta racja :D ilez jeszcze kosciolow potrzeba w 38 tys miescie :)
Immortal32
Posts: 62
Joined: 01 Dec 2007, 00:40

Post by Immortal32 »

Odnosząc się do tego tematu coś mi się wydaje że na tym gruncie to jak grzyby po deszczu wyrosną pachnące przepychem wille dla Szanownego Kleru , zwykły Parafianin to by musiał solidną sakwę talarków zapodać by kupić tą działkę , a dla Naszych Księżulków ''co łaska'', mam nadzieje że Pan Burmistrz Douglas stanie okoniem w tej sprawie chyba że okaże się bardzo Bogobojny.
:evil: :lol:
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Też popieram w tej sprawie burmistrza,kiedyś były dwa i też było dobrze,teraz wyrastają jak grzyby po deszczu.Widocznie armia moherowych beretów w Szczecinku jest dość śilna i zorganizowana. :lol: Pozdro. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /460086032

Czy ktoś z tego coś rozumie? Na czym ma ten "kompromis" polegać?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Najlepiej to podobała mi się wypowiedź księdza gdy mówił,że kościół nie chce nic za darmo i dalej,że parafianie sfinalizują budowę. :lol:
Stachu chodzi o to,że wilk syty i owca cała.Tylko czy aby napewno? :twisted: Pozdro. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No dobra, ale na czym polega kompromis? Jak na razie wygląda na to, że działeczka ma być nagrodą za szybkie zrealizowanie inwestycji.
GIZIO

Post by GIZIO »

Brawo Stachu odpowiedziałeś sobie na własne pytanie. :D
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Działka ma 500 metrów i jedyne co by na niej powstało to badziewny domek z katalogu z kompostownikiem w narożu Słowiańskiej i Matusewicz. Dokładnie tak jak na rogu Boh.Stalingradu i Mickiewicza. Po szczecineckich doświadczeniach z kościołem na Zachodzie (spójrzmy prawdzie w oczy -on nadal nie jest skończony) najważniejsze to nie mieć rozgrzebanej latami budowy kościoła i zorganizowaną zabudowę całego tego obszaru. Niepokoi tylko zapis planu miejscowego dopuszczający wolnostojące budynki garażowe i gospodarcze. Takie coś uchodzi w gęstej zabudowie Pomorskiej Przemysłowej czy Matusewicz bo schowane za domami, ale tu nie cholery- z każdej strony widać.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Logiczne. To zmienia postać rzeczy. Mimo to pozostają dwie wątpliwości:

1. Po co burmistrz kreował się miesiąc temu na osobę broniącą interesów miasta przed zachłannością kleru? Nie można było od razu postawić sprawy tak, jak teraz? Bronię się przed myślą, że JHD był w tej kwestii mniej zorientowany od robota humano :-)

2. Termin "kompromis" nadal nie za bardzo mi tu pasuje.
Post Reply