Oto zniknął następny zabytek.

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
Waldek

Oto zniknął następny zabytek.

Post by Waldek »

Image Image
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Nazywanie tej szopy zabytkiem to jednak lekka przesada, ale ciekaw jestem czy coś w tym miejscu powstanie, czy tylko teren został uprzatnięty.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Post by CEZAR »

Masz rację Bronx. To była jak mawiaja Czesi: szpetna buda! zwykła szopa.Dobrze że zniknęła tym bardziej , że na jej miejsce ma powstać tawerna działajaca przez cały rok.
Marian działa i się rozwija :lol:
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Oto zniknął następny zabytek.

Post by LUCEK »

Waldek wrote:Image
Ale te kominy w tle to prawdziwa rewela !!!! Widok z tarasu tawerny tylko na tą atrakcję!!! 8)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

tez mi sie w oczy rzucilo, ale nie potrafilem tego skomentowac...

masz racje, az sie browca chce majac przed soba takie landszafty :), ale juz zaslaniaja hangarem :wink:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ziom wrote: ale juz zaslaniaja hangarem :wink:
i wyciągiem :/
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

......następny zabytek

Post by izywec »

Będę szczery i napiszę, że nawet mnie to ucieszyło. Po wielu latach gdy zobaczyłem, że nie ma już tej pięknej przystani z pomostami w kształcie żeglarskiego "T" z przekreślona podstawą i uroczym zabudowaniem wejścia krytego trzciną oraz miłą trzcinową wysepką z charakterystycznymi olchami a w miejscu tego ohydny "budohangar" mieniący się restauracją to mnie szlag trafił.
Jeśli już nie powrót do przeszłości to przynajmniej może teren niech pozostanie naturalny. Wysepka się odtworzy, olcha na niej na pewno wyrośnie. Inna sprawa, że przystań dla szczecineckiego tramwaju wodnego w tym miejscu to też chyba nie złe miejsce. Czy ponownie przystań żeglarska to mimo mego sentymentu chyba to rzecz raczej wątpliwa ze względu na brak miejsca na zaplecze tak zimowe jak i letnie.
Jeszcze raz napiszę, że bardzo się cieszę, że ten "zabytek" szlag trafił. :D :D :D
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Izydor - muszę Cię zmartwić - następna buda powstanie na wysepce, może będzie lepsza :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

No cóż! Dla mnie pozostaną wspomnienia z mojej pamięci i przedwojennych pocztówek. Życie idzie do przodu - może przyzwyczaję się do nowej zabudowy, którą ktoś zaprojektuje tak aby cieszyła oko. :shock:
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Na temat tej budy wypowiedziałem się już kiedyś wcześniej.Pamiętam ,że naszego szeryfa mój opis bardzo zbulwersował.Całe szczęście ,że rozebrali wreście tą szpetną stodołę na wodą.Pozdro. 8)
User avatar
sko90
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2008, 12:53
Location: Szczecinek

Post by sko90 »

izywiec po co kolejna przystań? Przecież nieopodal już jedna jest. Jeżeli chodzi o przystanek dla tramwaju to też kiepski pomysł, bo tzw. "literka" również znajduję się bardzo blisko.

Pozostaje więc opcja ewentualnego zbudowania tam jakiejś kawiarni, czy pubu. Chyba że postanowią zachować tam teren upiększony przez naturę, który będzie kolejnym ozdobnym odcinkiem brzegu jeziora.
Image
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

musi być pub, legendarny 1 zlot naszej kompanii tam nastąpił - będę musiał materialik filmowy poszukać
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
sko90
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2008, 12:53
Location: Szczecinek

Post by sko90 »

Myślę, że jakby otwarto taki konkretniejszy, jakiś porządny, bo w tym mieście ciężko o takie, gdzie godziny otwarcia byłyby dość szerokie, mogłoby to zakończyć się sukcesem, bo miejsce zajebiste na takie przedsięwzięcie.
Image
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Mario wrote:musi być pub, legendarny 1 zlot naszej kompanii tam nastąpił - będę musiał materialik filmowy poszukać
nie trzeba szukać, materiał jest dostępny na portalu (strona główna, kategoria "do pobrania")
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Ja slyszalem jakis czas temu, chyba w tv gawex, kiedy rozbiorka sie zaczela, ze juz w tym sezonie letnim ma tam powstac nowy bar/pub/restauracja :) dobrze ze wreszcie sie ktos tym zajal i jezeli nowe cos, co tam powstanie nie bedzie jakims dziwnym wynalazkiem to moze miec swietny klimat :)
Post Reply