Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by the press »

Stach wrote:Ja także się cieszę. Tylko ta maszyna do szycia...
Kurde, albo to prowakacja albo Tobie faktycznie nic nie pasuje. Jak przejrzeć Twoje posty to wiecznie na coś narzekasz, ale z marudzeniem na temat maszyny do szycia Adama Giedrysa to już spore przegięcie. Artystka genialnie połączyła prozę życia bycia krawcem, którym Giedrys był i nigdy się tego nie wstydził, z duchem, ktory pozwalał mu oderwać się od Ziemi niemal dosłownie. Najlepsze, że wypowiadasz się nie widząc pomnika na oczy.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by Stach »

the press wrote:
Stach wrote:Ja także się cieszę. Tylko ta maszyna do szycia...
Kurde...
Ale na szczęście jesteś na forum Ty. Dla przeciwwagi. No i żeby dać odpór, kiedy trzeba. Powinieneś jednak podsypać trochę więcej zachwytów.
Waldek

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by Waldek »

To normalne Stachu widać że jest Polakiem, bo oni ciągle narzekają. A jak nie narzeka znakiem tego jest obcokrajowcem :D
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by bronx »

Waldek wrote:To normalne Stachu widać że jest Polakiem, bo oni ciągle narzekają.

A ty Wald to już kto, bo tracę orientację z kim tu mam do czynienia.

jedyna w tej sytuacji poprawna odpowiedź jaką mogę zaakceptować, to że jesteś pomorzaninem i się odcinasz, wtedy to nawet give me five
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by the press »

Stach wrote:
the press wrote:
Stach wrote:Ja także się cieszę. Tylko ta maszyna do szycia...
Kurde...
Ale na szczęście jesteś na forum Ty. Dla przeciwwagi. No i żeby dać odpór, kiedy trzeba. Powinieneś jednak podsypać trochę więcej zachwytów.
Jakaś równowga w przyrodzie musi być. Dyżurny malkontent i życiowy optymista. Dla ulatwienia dodam, że ten drugi to ja :)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by Stach »

the press wrote:Dyżurny malkontent i życiowy optymista. Dla ulatwienia dodam, że ten drugi to ja :)
Hej depresie, zachwyty bardzo często nie wynikają z optymizmu.
Last edited by Stach on 08 Oct 2009, 21:05, edited 1 time in total.
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by the press »

Stach wrote:
the press wrote:Dyżurny malkontent i życiowy optymista. Dla ulatwienia dodam, że ten drugi to ja :)
Hej depresie, zachwyty bardzo często niw wynikają z optymizmu.
za to marudzenia na pewno z malkontenctwa
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by Stach »

"Malkontenctwo", "marudzenie", "narzekanie". Nawet rzecznik prasowy nie jest tak gorliwy...
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by the press »

Stach wrote:"Malkontenctwo", "marudzenie", "narzekanie". Nawet rzecznik prasowy nie jest tak gorliwy...
rzecznik prezentuje urzędowy optymizm. Zrob coś dla siebie i zobacz jaki świat jest piękny, bo marnie skończysz
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by Stach »

W każdym razie życzę dalszych sukcesów na tzw. odcinku propagandy i "utrwalania władzy". Szkoda tylko, że to zaskakujące zaangażowanie przejawia się także w tropieniu, demaskowaniu i atakowaniu tych, którzy śmią zgłosić choćby drobne wątpliwości.
GIZIO

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by GIZIO »

bronx wrote:
Waldek wrote:To normalne Stachu widać że jest Polakiem, bo oni ciągle narzekają.

A ty Wald to już kto, bo tracę orientację z kim tu mam do czynienia.

jedyna w tej sytuacji poprawna odpowiedź jaką mogę zaakceptować, to że jesteś pomorzaninem i się odcinasz, wtedy to nawet give me five

Ładnie to Bronx ująłeś i dość delikatnie.Jak tak dalej będzie pisał bzdety,to znowu wkroczę do akcji i poleje się krew.Jestem Polakiem i nie dam się obrażać. Zagranicznik w dup... lepszy,albo mieszaniec duńsko-polski.Znam paru takich pacjentów,co też wyjechali na zachód i po pół roku gdy przyjechali mieli trudności z językiem polskim- wpuść do biura wieśniaka,to i atrament wypije.Przyznam też Pressowi rację że Stachu przegiąłeś już z tą ławeczką. 8)
GIZIO

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by GIZIO »

Sorry nie z ławeczką ,a maszyną. :oops:
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by Drahim »

28 grudnia 2007 bronx pisał:
...pomysł całkiem ok, warunek to dobre wykonanie takiego pomnika (żeby nie było powtórki Piłsudsiego) i w miare skromnego tzn. mi się marzy cala seria takich pomników w formie podobnej do łódzkiego cyklu pomników "Galeria Wielkich Łodzian", w różnych miejscach w parku widziałbym znane postacie ze Szczecinka i Neustettin: postacie naturalnej wilekości, a to właśnie Adam Giedrys stojacy przy lunecie, a to Karl Tuempel siedzacy gdzies na ławce w parku, postaci można by znamienitych odnaleźć wiele, była by i atrakcja turystyczna i mieszkańcy by się czegoś dowiedzieli o ludziach tu kiedyś mieszkających...

No i proszę, natura zadziałała i są samospełniające się życzenia. Pomnik jest super i stoi w pobliżu miejsca zdarzeń. W sobotę przyjeżdżam do Szczecinka i przy pomniku wspomnę jak pan Giedrys 14 letniemu szczawikowi otwierał oczy na niebo.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by bronx »

Mam pierwsze zdjęcia z akcji montownia pomnika, ale mam je na telefonie. Niestety nie mam przy sobie kabla do polaczenia tel z komputerem także fotki po powrocie wieczorkiem.
grubson
Posts: 128
Joined: 19 Apr 2008, 13:13

Re: Pamięć o Adamie Giedrysie w 10 rocznice smierci

Post by grubson »

http://temat.net/aktualnosci/2732/Adam- ... Szczecinka" onclick="window.open(this.href);return false;


też na pewno będe tam w sobote, Drahim, a pamiętasz "seminaria astronomiczno-astronautyczne"?? :)
Post Reply