Zarybianie J.Trzesiecko

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
GIZIO

Zarybianie J.Trzesiecko

Post by GIZIO »

Serwo

Oglądając dziszejszy program telewizji 'Gawex" uśmiałem się do bólu.Chodziło mianowicie o zarybianie szczypakiem i linem na naszym jeziorze.Wędkarze ,którzy to oglądali musieli do bólu się uśmiać .Szkoda,że,aż tak robi się z naszych mieszkańców debili.Ale co się nie robi przed wyborami.Wiadomo,że nasze jezioro to lipa.Sam jestem wędkarzem od kilkunastu lat i wiem co piszę.Panowie rajcy nasze jezioro,to lipa pod wzglęgem wędkarskim,ale wiadomo,że bajka jest lepsza od rzeczywistości. Panowie jak można zarybiać jezioro,które jest martwe??????Pozdro. 8)

Ps.No chyba,że lubicie jeść ryby z czarnymi plamkami . :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Primo: Nie wspominajmy o wyborach, dajmy sobie chociaż tutaj odpocząć.

Secundo: A po co zaraz jeść złowione ryby, jak się łowi sportowo to chyba się wypuszcza do wody, to i plamki nie przeszkadzają :)

ale ja się nie znam, bo wędki w rękach nie miałem :)
GIZIO

Post by GIZIO »

Primo, tu jest zero polityki.Chodzi o to,co się naszemu ludkowi chce się wcisnąć.Ale jak ktoś jest nie na czasie i coś mi chce zarzucić z polityki,to sorry.Pozdrocho i ciepełko,bo czasy już nie za bardzo. :lol: :lol: :lol: 8)
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Gizio - nie biedrol, najlepiej nic nie robić, nie zapominaj, że swego czasu wyczesano z Trzesiecka wszystkie (no może większość) leszczy i innych rybek co głosu nie mają - plan jest taki, że zarybia się drapieżnikami - dzisiejsze to już chyba 8 lub 9 zarybianie - służę dowodami w postaci video z tych wydarzeń, najgorzej jak qrwa niektóre leszcze (zwane wędkarzami) będą wyciągać te szczupaki - przypominam, że wpuszczono okazy ok. 35 cm długości - czyli prawie pod wymiar. Czy ta akcja coś da - zobaczymy - ale nie krytykuj bezmyślnie. Jak masz problem zadzwoń pod link4
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Gizio nie bierdoli Mario,a stwierdza fakty.Jak się prowadziło gospodarkę rabunkową przez wiele lat i nic nie wkładało,to rzadne zarybianie nie poprawi odrazu stanu pogłowia ryb.Dochodzi do tego jeszcze totalne zanieczyszczanie naszego jeziora.Wędkowałem przez wiele lat,ale co tam, ja wiem swoje i widziałem jak doprowadza się do degradacji naszego akwenu.Przytoczę słynną zatoczkę koło Ślusarni.I wszystko chyba jasne Panowie i Panie. :twisted: :twisted: Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No dobra, krytyke już widzieliśmy, wiemy czego nie powinno się robić i co jest śmieszne. Teraz pytanie do Gizia jako wieloletniego wędkarza, co wg. Ciebie powinno się zrobić, jakie są Twoje propozycje w temacie rewitalizacji jeziora?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Od tego jest Gospodarstwo Rybackie ,które pobiera opłaty od nas wędkarzy i to ono powinno wiedzieć co zrobić.Przedewszystkim już jest za póżno o pare latek.Śmieszy mnie,to nagłaśniane zarybianie,a szczególnie rybą wielimską czyli szkieletorami leszczami.No i jak wcześniej pisałem zatoczka Ślusarni i zrzuty niewiadomego pochodzenia substancjami(niby deszczówka :lol: :lol: :lol: ).Pozdro. 8)
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Chyba mnie źle zrozumiałeś - pisałem, ze leszcze właśnie wyłowiono, co do Gospodarstwa Rybackiego - to też nieaktualne - miasto podzierżawiło jezioro: http://www.um.szczecinek.pl/strona.php?id=418
Zrzuty z Kronosyfu też mnie denerwują, ale to inna para kaloszy, może kiedyś wybierzemy taką władzę, która postawi się trucicielom, moim zdaniem każde działanie, które podniesie atrakcyjność Trzesiecka jest warte docenienia. Najlepiej nic nie robić tylko krytykować.
pozdrawiam
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Mario nikt nie miał zamiaru cokolwiek krytykować.Napisałem,że jak dla mnie,te zarybianie to kupa śmiechu i tyle.I żeby to jeszcze nagłaśniać,no to już lekka przesada.Pozdrowienia i zdrówka życzę. 8)

Ps.Takie traktowanie jeziora trzeba było zastosować wiele lat wstecz.Największą głupotą wytkazali się ludziska wpuszczając amura i tołpygę do naszego akwenu pare lat temu. :twisted: :twisted:
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Z Wisły w Warszawie ryby wyciągają i na patelnię kładą to i z Trzesiecka można.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dlatego Warszawscy wędkarze żyją bardzo krótko. :lol: :lol: :lol: A tak na poważnie,to jest naprawdę poważny problem.Najlepiej o tym wiedzą wędkarze z naszego miasta,którzy wędkowali lub nadal wędkują na naszym jeziorze.Minie naprawdę dużo czasu kiedy będzie można poławiać zdrowe i duże okazy leszczy,płoci,szczupaka itd...Ale najpierw trzeba zadbać o czystość wód naszego zlewu,a z tym jest naprawdę problem. No i koniec wreście z rabunkową gospodarką naszego jeziora.Pozdro. 8)
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Post by pioter »

Gizio, sąsiedzie, no co Ty opowiadasz za pierdoły? Czy to źle, że zarybiają? Wiadomo, że nasze jezioro krystalicznie czyste nie jest, ale to nie powód, żeby (nieładnie mówiąc) laskę na nie położyć. Bardzo dobrze, że się starają. Wiadomo, że lepiej było nie zepsuć, niż potem naprawiać, no ale jak sie stało, to się stało. Ja wierzę, że za kilka lat, nie bedę musiał jeździć po okolicy, tylko podrepczę nad Nasze i połowię.
Zwłaszcza, że ta okolica też nie najciekawiej się prezentuje. Już drugi rok od mojego powrotu do Szczecinka i drugi sezon, a ja zachwycony wynikami nie jestem. A jeżdżę nad różne jeziora i taki całkiem cienki w łowieniu nie jestem. Jest wszędzie marnie. Rybacy, kłusownicy, wędkarze, wszyscy sie przyczynili. I mamy, to co mamy.
Jak nasi koledzy po kiju, nie wyłowią wpuszczanego narybku, to za kilka lat może się okazać, że Trzesiecko zasłynie w okolicy. A Ty Gizio nie bądź pesymistą i nie marudź. Nie truć i zarybiać. Z nadmiarem ryby wędkarze sobie poradzą.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Niedawno usłyszałem opinię od pewnej zacnej persony, że GIZIO to nasz taki "forumowy chuligan". Spodobało mi się to określenie. :D
Ale malkonent?
Boże uchowaj! Gizio, bedzie rybka, będzie... :wink:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

rybka lubi pływać...
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Kto jak mnie określa,to jego sprawa.Piszę to co myślę i tyle.Jak się komuś nie podoba,to już jego problem.Jak ktoś mi pluje w oczy,to niestety ale nie powiem ,że deszcz pada :twisted: :twisted: Oczywiście że dobrze,że zrybiają szkoda tylko,że wcześniej była prowadzona gospodarka w drugą stroną,ale to już pisałem.Pozdro dla wszystkich życzliwych. :twisted: :twisted:
Locked