Zdjęcia ze szczecineckiego zamku

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Zdjęcia ze szczecineckiego zamku

Post by Stach »

User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

A czego się spodziewałes? Oni wymienili tylko dach i w dodatku nasyfili jak 150 :(
Szczecinek
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Przed zamieszczeniem takiego komentarza proponuję sprawdzić ile kosztuje wymiana takiego dachu i zaprzestać powtarzania za p.Gasiulem , że "tylko" tyle zrobiono.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Swego czasu Giźio pilnował zamku w ramach prac interwencyjnych.Było to pare lat temu i przykro się oglada zdjęcia,które niedawno zostały zrobione.Dzięki nim widać jak bardzo zamek podupadł i to za zgodą naszych byłych bonzów.Mam cichą nadzieję,że teraz nastali poprawią głupotę swoich poprzedników.Pozdro. 8)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

robot humano wrote:Przed zamieszczeniem takiego komentarza proponuję sprawdzić ile kosztuje wymiana takiego dachu i zaprzestać powtarzania za p.Gasiulem , że "tylko" tyle zrobiono.
Robot, a moze Ty bys sprawdzil ile kosztowala ta wymiana dachu 10 lat temu, moze bys sprawdzil za ile Zamek zostal kupiony( ile za niego naprawde zaplacono), a za ile sprzedany, jednoczesnie porownujac stan budynku przed kupnem i w chwili odsprzedania miastu. To co pisze p. Gasiul mnie nie obchodzi, obchodzi mnie jak jakis adwokacina z Czluchowa obszedl sie z naszym zabytkiem.

Pozdrawiam
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

ziom wrote:
robot humano wrote:Przed zamieszczeniem takiego komentarza proponuję sprawdzić ile kosztuje wymiana takiego dachu i zaprzestać powtarzania za p.Gasiulem , że "tylko" tyle zrobiono.
Robot, a moze Ty bys sprawdzil ile kosztowala ta wymiana dachu 10 lat temu, moze bys sprawdzil za ile Zamek zostal kupiony( ile za niego naprawde zaplacono), a za ile sprzedany, jednoczesnie porownujac stan budynku przed kupnem i w chwili odsprzedania miastu. To co pisze p. Gasiul mnie nie obchodzi, obchodzi mnie jak jakis adwokacina z Czluchowa obszedl sie z naszym zabytkiem.

Pozdrawiam
Dokładnie, za ile został sprzedany, a za ile potem kupiony, a i dach wymienili tylko dlatego zeby się do nich nie przyczepili konserwatorzy itp :?
Szczecinek
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Po pierwsze nie wiem za ile zamek kupiono i czy wogóle kupiono (!) bo oficjalnego komunikatu się nie doszukałem. Do tej pory mówiono i pisano tylko o zamiarach i przyjmuję je do celów dyskusji za sfinalizowane.
Z wielkości sumy przeznaczonej na takie cele w budżecie miasta i plotek rozpowszechnianych przez p.Gasiula w Temacie można przyjąć że chodzi o 1 300 000 PLN czyli milion więcej niż zapłacił koleżka 11 lat temu. Milion PLN drodzy bracia i siostry to mniej więcej 100m2 mocno używanego mieszkania w śródmieściu Warszawy. Kupa forsy, nie ma co. Uwzględniając, że w ciągu ostatnich trzech lat ceny nieruchomości poszły 100% w górę to jaka waszym zdaniem byłaby rozsądna suma za taki obiekt z taką działką w takim miejscu? Działka ma 6097m2 i porównując z cenami na Zachodzie III (~100PLN/m2) wychodzi 609 700PLN za sam grunt, wystawiona do licytacji niezabudowana działka o pow. 7.138 m. kw. znajdująca się przy ul. Jana Pawła II naprzeciwko Sądu Rejonowego, została sprzedana za 4 mln 150 tys. zł - co daje w przeliczeniu ok. 580 zł za m2 .Może więc przestaniemy się wreszcie ekscytować jak to się pan Szmidt obłowił sprzedając Zamek milion drożej niż 11 lat temu kupił.
Po drugie ten pan wymienił dach. Wspominam o tym z uporem maniaka nie tylko z uwagi na poniesione koszty ale przede wszystkim doniosłość - gdyby np. dla Policji było równie jak dla mnie oczywiste , że szczelny dach to podstawa, budynek przy Polnej nie byłby dziś ruiną. Zamek ma nowy dach dzięki czemu ruiną zdecydowanie nie jest. Można oczywiście bić po oczach zdjęciami gołych ścian – dla jednych będzie to obraz upadku, każdy wykonawca remontu będzie zachwycony że ma czyste ściany, bez tynków z epoki Kaisera Wilhelma. Można epatować bruzdami po wyprutych instalacjach - ja bym się cieszył że usuwanie kilkudziesięcioletnich rur i aluminiowej instalacji elektrycznej trzydzieści razy przerabianych i bez żadnej dokumentacji mam za sobą. Tynki zwnętrzne odpadają niezależnie od tego kto jest ich właścicielem. Ich dzisiejszy wygląd jednoznacznie pokazuje w jak wspaniałym były stanie gdy je wraz z Zamkiem sprzedawano. Zamek funkcjonował – i nic więcej. Każdy kto chciał go przerobić na nowoczesny obiekt w starych szatach zdawał sobie sprawę że trzeba go wypruć do gołych murów. Ale zawsze można napisać, że wystarczyło pomalować...

P.S. Ten gruz spod okien można jednak wywieźć.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

szklanka może być w połowie pusta, lub w połowie pełna

Szczerze powiedziawczy, mnie te foty paradoksalnie ucieszyły, ponieważ swego czasu byłem (jak widać niesłusznie) przekonany, że z zamku ostały się jedynie zewnetrzne mury a całe wnetrze wyprute ze stropów i ścianek (kto pamięta ostatnie chwile Germania Boothaus - szkoły kolejowej to wie o czym mówie) tak to wygladało gdy przechodząc obok przez okna było widać gigantyczne góry gruzu. A tu się okazuje, że i stropy przetrwały i schody nawet.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

O ile znam się na medycynie, te stropy to właściwie wiszący gruz. Chciałbym się mylić.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

robot humano wrote:Działka ma 6097m2 i porównując z cenami na Zachodzie III (~100PLN/m2) wychodzi 609 700PLN za sam grunt, wystawiona do licytacji niezabudowana działka o pow. 7.138 m. kw. znajdująca się przy ul. Jana Pawła II naprzeciwko Sądu Rejonowego, została sprzedana za 4 mln 150 tys. zł - co daje w przeliczeniu ok. 580 zł za m2 .Może więc przestaniemy się wreszcie ekscytować jak to się pan Szmidt obłowił sprzedając Zamek milion drożej niż 11 lat temu kupił.
Po drugie ten pan wymienił dach.
Te Twoje porownania, to jakby porownywac gruszki z jablkami :)
Jak na ironie najwiekszym "bagazem" tej dzialki jest sam zamek. Na tej dzialce nie postawisz blokow z powierzchnia komercyjna na parterze jak ta w miescie, nie zbudujesz tam tez ilus tam domkow. Do ceny jaka mogl zadac (byly juz na szczescie wlasciciel) trzeba doliczyc koszty inwetycji z ograniczeniami, o ktorych wspominasz. Tam nie postawisz wielkiego hotelu z kasynem w piwnicach, bo tam jest zabytek ze swoja historia i kubatura.
Na Polnej dachu nie zmieniono, bo panstwowe, czyli niczyje. Ten z Czluchowa rzeczywiscie wymienil dach i pozbijal tynki, ale zrobil to wylacznie zeby mu kasa nie zgnila, wide palac w Juchowie.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Moje porównania okazały się jak najbardziej na miejscu i cieszę się , ze dzięki nim doszliśmy to tego samego wniosku: miasto odkupiło Zamek za grosze. Dzięki temu w dyskusji możemy skupić się na jego przyszłości miast kolejny raz roztrząsać temat pieniędzy pana Szmidta. Dajmy spokój wizjom tworzenia tam jakiejkolwiek wersji izby pamięci! Nie widzę przeciwwskazań by umieścić tam coś jak hotel/szkoleniówka/kongresówka/sala balowa z porządnym zapleczem i pokojami. Zamknięty parking, świetne położenie, stare mury, ogród nad jeziorem - jak się komuś opłaci budować hotel na pl.Nowotki to i w Zamku się zarobi. Np. wreszcie byłoby porządne miejsce na wesele. Bardzo podobny obiekt z takim właśnie profilem działalności ,z salami jedna nad drugą oglądałem dokładnie w Elblągu. Też staruszek , prawie, bo przez ulicę, nad wodą (Kanał Elbląski) i ma się świetnie.
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Post by mcselon »

Absolutna zgoda w pełni tematu z Robotem,

Amen
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Nawiasem do szkoły kolejowej, sala gimnastyczna pochodziła chyba
z lat 60?
Szczecinek
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Nie wiedzialem gdzie wrzucic te zdjecie i dlatego podbijam ten temat.

Znany nam wszystkim widoczek, a na drugim planie jeszcze nie przejete przez Lasy Panstwowe wschodnie skrzydlo zamku. Dopiero lesnicy doprowadzili to do porzadku.
Attachments
8e5cbc91f04a9b89.jpg
8e5cbc91f04a9b89.jpg (50.42 KiB) Viewed 11528 times
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

wychodzi, że leśnicy w porzo LUDZIE, bardzo ich lubię
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Post Reply