Mapa topograficzna z lat 80-tych - Szczecinek i okolice

Post Reply
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Mapa topograficzna z lat 80-tych - Szczecinek i okolice

Post by britneykiller »

Fajna ta mapa, bardzo fajna, szkoda jedynie, że nie masz jej kolorowej wersji :(. Ciekawie wygląda na niej na przykład Borne - Sulinowo, które z oczywistych powodów prezentuje się jak przysiółek Łubowa; z tych samych również powodów nie widać na mapie lotnisk w Wilczych Laskach i Pieniężnicy, ale można zauważyć tereny, na których się znajdowały po charakterystycznym prostokątnym zarysie :).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

widzisz móglbym mieć w kolorze tą mapę bo mam ja w wersji papierowej ale w domu w szczecinku. Jak bede nie omieszkam zeskanować. Mam kilka arkuszy z okolic szczecinka wlasnie w tej skali, Ta co jest zamieszczona kupilem kiedys na serwisie aukcyjnym swistak.pl i byla to plyta z arkuszami z calej polski, i ja sobie skleilem kilka arkuszy na ktorych mi najbardziej zależalo, I cale szczescie bo ostatnio wrzuciłem plyte do kompa i okazalo sie ze plyta sie utlenila i caly zapis sie wyczyścil :( no ale przetrwalo to co najważniejsze. A kolor tak jak pisałem bedzie w przyszłości.


PS. witam na naszym forum szperacza88 vel schperatsch88, widze ze znajome nicki z sedina.pl sie pojawiają :)
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

Jeszcze się dziwisz.....:D........szkoda że tak późno te forum odkryłem....najdziwniejsze że szukałem pod nazwą neustettin karte(szczecinek mapy) właćzam a tu forum:D myślę że mamy wiele do obgadania o szczecinku, a propo ty ze szczecina czy szczecinka jesteś bo się pogubiłem....
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ja oczywiście ze Szczecinka ale obecnie jestem od 3 lat na wygnaniu w stolicy Wielkiego Księstwa Pomorskiego :) to forum powstało 27 lutego także dużo nie straciłeś :) zresztą jak widać po wpisach a całą strone widziałes??? przedstawiam tam troche map to może coś ci się przyda. http://www.szczecinek.org


Ty chyba też idziesz na sedinową wycieczkę do stoczni także bedzie okazja pogadac o Neustettin.
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

Jeszcze się pytasz wiadomo że idę......a stronke już przejrzałem, nabrałem wszystko co interesujące. ps.w chwili gdy tu wszedłem miałeś tylko 10 widokówek więcej odemnie.....
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

szperaczu jakbyś miał jakieś widoczki ze szczecinka przedwojennego i powojennego których nie ma w galrii to podziel się prosze :))
Karola

Post by Karola »

Chciałam tylko pogratulować świetnego pomysłu na stronę. Jestem pod wrażeniem zbioru zdjęć, widokówek i innych materiałów ze starego Szczecinka. Pozdrawiam
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

to ja ci do stoczni CD ze wszyskim co o szczecinku mam podrzucę, to sobie zweryfikujesz itd.
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Co do map topograficznych 1:50 tyś i 1:25 tyś to ja takie ze szczecinka i okolic bez problemu nabyłem w starostwie powiatowym. W każdym takim urzędzie jest wydział geodezji czy kartografii i tam takie mapy kupowałem.To było jakieś 4 lata temu i wtedy za jeden arkusz płaciłem w granicach 2-3zł :))
archeolog
Posts: 3
Joined: 30 Mar 2005, 17:17
Location: Szczecinek / Poznań

Post by archeolog »

bronx wrote:widzisz móglbym mieć w kolorze tą mapę bo mam ja w wersji papierowej ale w domu w szczecinku. Jak bede nie omieszkam zeskanować.
Skanowanie i powielanie map jest bardzo restrykcyjnie traktowane przez prawo pod względem praw autorskich. Warto o tym pamiętać i przynajmniej bardzo wyraźnie zaznaczyć co to jest za mapa, skąd zeskanowana i czyjego autorstwa - po co potem mieć kłopoty...
Waldek

Post by Waldek »

Witam w naszym muzeum jest do kupienia mapa Bornego Sulinowa skala 1:50000 jest zaznaczone stanowisko rakiet bunkry, olagi pomieszczenia podziemne , podwodny las, silosy, naprawde ciekawa na dodatek są opisy podziemi a nawet zdięcia.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Gdyby ktoś chciał się bliżej zapoznać z mapa Pomorza wykonaną przez Lubinusa to zapraszam TUTAJ
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Posiadam tą mapę topograficzna :D
Szczecinek
Post Reply