REKLAMACJA

Waldek

REKLAMACJA

Post by Waldek »

Bronksiu zrób coś bo przesówanie strony doprowadza do szału, trzeba schodzić na sam dół aby przesunąć stronę na bok. To zniechęca nas starych wyjadaczy tego foruim, nie mówiąć o nowiciuszach.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

A w którym miejscu Ci się rozjeżdża? pewnie jak są jakieś fotki, bo tekst powinien się elegancko zwijać.

Jak fotka jest większa niż Twoja rozdzielczość to nic nie zrobię, ale mogę podać kilka porad jak z tym sobie radzić:

1. Jeżeli masz rozjechaną stronę (pojawia Ci się pasek u dołu) możesz poruszać się po stronie klawiszami strzałek (prawo, lewo) na klawiaturze, nie wymaga to przewijania strony, aż do paska aby robić to suwakiem.
2. Zwiększyć rozdzielczość monitora, wiem że na starszych kompach może to być problemem, ale już tak jest że wszystko idzie do przodu i strona ta też jest optymalizowana pod rozdzielczość 1280x1024.
3. Zawsze można skorzystać z bezpośredniego dostępu do forum jak i galerii:
link forum: www.szczecinek.org/forum
link galerii: www.szczecinek.org/galeria
prawda że łatwe do zapamiętania, dzięki takiemu bezpośredniemu linkowi nie wyświetla się boczny pasek nawigacyjny portalu także zyskujesz dobre kilkadziesiąt pikseli na szerokości.

Mam nadzieje, że to ułatwi Ci korzystanie z forum.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No to jeszcze jedna reklamacja, adresowana konkretnie do internauty ukrywającego się pod ksywką bronx.

Jednym z najlepszych wynalazków od czasu, kiedy człowiek stanął na Księżycu, jest zaznaczanie się kolorkiem (tu: pomarańczowym) nowych, nieprzeczytanych wątków i komentarzy. Trzeba by coś zrobić, by ten system działał ZAWSZE. Swojego czasu narzekałem, że dopiero po paru tygodniach natknąłem się na bardzo ciekawe, nieznane mi wcześniej wypowiedzi. Wówczas złożyłem to na karb mojej nieuwagi. Dzisiaj jednak sprawa się powtórzyła, ale tym razem gotów jestem przysiąc, że to wina systemu.

Chodzi konkretnie o komentarz bronksa z 12.50 w wątku o blogu Wełnica. Włączam ci ja komputer, wchodzę na forum, a tu nic nowego. Dopiero gdy wszedłem na wątek, spostrzegłem nową wypowiedź Ojca Dyrektora...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

hmm z moich obserwacji wynika że system ów działa poprownie, też czasami mam tak, że to co nie czytalem nie świeci się na pomarańczowo, ale najczęściej jest to sytuacja taka, że ja jestem w pracy zalogowany, a równolegle w domu (żona lub dzieci, palcami wytykać nie bede :) ) odświeżą strone z forum, a że na domowym komputerze jestem zalogowany permanentnie to system pokazuje że wszystko już przeczytalem.

Ja sobie z tym radze tak, jeżeli podejrzanie długo nie widze nic na pomarańczowo to patrze na daty ostatnich postów, które przecież widać już na stronie głównej.


Reklamacja rozpatrzona, odrzucona.
Życzymy miłego użytkowania forum.
bronx
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

No nie tak szybko! Miałem to samo i czego się dopatrzyłem? Ano jeśli wchodzisz na stronę głowną forum pokazuje ci się spis wątków. Klikasz "pokaż posty od ostatniej wizyty. OSTATNIEJ to kluczowe słowo w tej sprawie. Jeśli po wejściu w któryś z nich , zamiast cofać się klikniesz "strona główna" będzie to KOLEJNE wejście na stronę i system pokaże , że nie ma postów "od OSTATNIEJ wizyty. Trzebaby to przerobić na modłę szczecinek.biz czyli "zobacz posty NIEPRZECZYTANE". Nieprzeczytane niezależnie od tego ile razy widziałeś że są.
Waldek

Post by Waldek »

Tak to i ja muszę przyznać że wystarczy raz zajrzeć na stronę a już system uważa że jest przeczytane bez otwierania wątków. Dlatego często okazuje się że coś przegapiłem, i jestem z informacjami do tyłu. A w moim przypadku jestem bardzo uczulony ( ta h.... odległość ) i nostalgia za domem.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

bronx wrote: 2. Zwiększyć rozdzielczość monitora, wiem że na starszych kompach może to być problemem, ale już tak jest że wszystko idzie do przodu i strona ta też jest optymalizowana pod rozdzielczość 1280x1024.
Mam nadzieje, że to ułatwi Ci korzystanie z forum.
Przestawić można zawsze ale czytać ten wymiar czcionek to raczej przez lupę. Mam wprawdzie lupę o wymiarze 240 x 165 mm /soczewka Fresnela/ jednak to niezbyt wygodne. Jak kupię w przyszłości monitor 22 cale to może ustawię rzeczony. Obecnie jadę 1024 x 768 i jakoś idzie. :wink:
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Bronx ja cię proszę...ty zrób coś z tym odznaczaniem wątków jako przeczytane. A najlepiej, jak postulowałem nieco wyżej, zamień "od ostatniej wizyty" na "nieprzeczytane" jak u sąsiadów z szczecinek .biz bo jechać tak po datach to zajęcie dla księgowych...
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Przyznaję rację Robotowi...
Jeśli to nie problem, to również postuluję ;-)
Dużo praktyczniejsza opcja...
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

poki co to nie mam pojęcia gdzie leży problem ( w skrypcie forum) forum biz jest troszke inne niż nasze (pod względem technicznym) jak znajde jakaś łatke która to poprawia to ją zainstaluję.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Uprzejmie proszę Ojca Administratora o wprowadzenie opcji edycji postów .
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

jeżeli zachodzi potrzeba zmiany jakiegos posta prosze pisać do mnie na pw prawidlowa wersję to wstawię, innego sposobu na razie nie widzę, kilka osób takie prośby do mnie wysyła i jakoś to działa.

Niesty nie znam sposobu żeby możliwość edycji wygaszała się po pewnym czasie, a stała edycja była w przeszłości wykorzystana do niecnych celów.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

robot humano wrote:Uprzejmie proszę Ojca Administratora o wprowadzenie opcji edycji postów .
Dzisiaj jest dzień robota, marzenia się spełniają, wprowadziłem funkcję gdzie w okresie 1 godziny od napisania posta jest możliwa edycja własnego postu. Mam nadzieje, że to wystarczy. Po upływie tej godziny zawsze się można zwrócić do mnie, nie ma problemu.
bronx wrote:Niesty nie znam sposobu żeby możliwość edycji wygaszała się po pewnym czasie
Człowiek uczy się całe życie :)

PS. robiłem szybkie testy jak to działa, niby wszystko ok, ale proszę niech kazdy zwróci uwagę na tę funkcjonalność, czy dobrze bangla.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Sprawdziłem. Dziwne: działa!
PS. Ale już całkowicie swej notki skasować już nie mogę?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

daj palec....
Post Reply