700 lat -Gawex

Post Reply
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

700 lat -Gawex

Post by LUCEK »

Powstała „mizerna” konkurencja http://www.700lat.gawex.pl/ i mam pytanie ktoś wie kto dostarczał zdjęcia na tą stronę? Osobiście ciekawi mnie tylko dlaczego podano źródło w 3 przypadkach? Muzeum, Urząd Miasta, Marcin Wilk, a galerii jest 5!!! Osobiście mnie to wali, ale część ludzi postanowiła nie przekazywać swoich zbiorów. Może się czepiam, ale twierdzę, że jeśli korzysta się z czyichś zbiorów to należy podać źródło. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Witam przeglądałem przed chwilą i muszę przyznać racię, ale pod wzdlędem tego że nie ma opisów jak i czyje są zbiory. Natomiast jestem za jak największą publikacią a nie komercializmem czy prywatą, bo miasto nie tylko jest moje ale Twoje, nasze i następnych pokoleń.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No tak kilka zdjęć od razu można poznać skad pochodzą a większości nie chce mi się przyglądać.

Najbardziej wkurzyłem się na te fotki z 600 lecia miasta , których skany żeby dostac musiałem się troche postarać (a sa to te same zdjęcia bo mają znaki szczególne.) Pozatym znany jest mi własciciel w wersji papierowej tych fotek i odnosze wrazenie ze jego też nikt nie pytal o zdanie.

Ale pal to licho, wazne że jest zainteresowanie historia i taka strona mi nie przeszkadza, a skoro przybieramy zasade że pożyczamy sobie fotki bez pytania to pewnie niebawem i nasza galeria się powiększy o coś ciekawego :)

PS. Nigdy nie chciałem tego robić bo mnie osobiscie też to wkurza i uważam że utrudnia to odbiór fotografii, ale może trzeba powrzucać na fotki z galerii jakiś podpis z nazwa strony albo i nawet "znak wodny" na całej fotografii??
Last edited by bronx on 17 Sep 2005, 15:30, edited 1 time in total.
Waldek

Post by Waldek »

Witam
I tak powinieneś zrobić , zobacz moje zdięcia mają logo.
http://ciekawski-swiat.blog.onet.pl/2,I ... index.html
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

Najlepiej robić znaki wodne czy loga w rogu fotki tak, żeby nie można było go wyciac bez duzych strat fotki. NA całe lepiej nie dawac, nie widać co na fotce.
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Opis się zmienił.

teraz jest:
600 lecie Szczecinka w roku 1910. autor Georg Streich fotograf z Czarnego. Własność Roberta Nowickiego z Wrocławia.

Ktoś interweniował, czy poprostu nasze forum jest tak opiniotwórcze? :) :D
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Niestety strona zginęła, szkoda pare fotek było na prawde ciekawych, niestety wszystkich nie udało mi się zapisać. Może to tylko kłopoty techniczne i jeszcze powróci.

Ps. Z chęcią włączył bym niektóre fotografie z tamtej galerii do swojej, jeżeli jest taka możliwość i ktoś odpowiedzialny za galerie Gawexu czyta to teraz to proszę dać znać.
Waldek

Post by Waldek »

A czyta, czyta tylko On jest nastawiony na branie nic w zamian.
Post Reply