Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by bronx »

Z prawdziwą przyjemnością informuję, że w galerii pojawiła się kolejna galeria autorska, tym razem Zdzisława Szyszło. Zdjęcia bardzo ciekawe, zarówno nocne robione polskim aparatem Start na taśmę 6 cm, jak i dzienne robione sowiecką Zorką. Zdjęcia pochodzą z pierwszej połowy lat 70.

Bezpośredni link do galerii:
http://szczecinek.org/galeria/thumbnails.php?album=403" onclick="window.open(this.href);return false;
Attachments
Untitled.jpg
Untitled.jpg (121.06 KiB) Viewed 8189 times
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by Drahim »

Kapitalne zdjęcia. 'Czarno-biały' klimat Szczecinka z lat 70-tych
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by robot humano »

http://szczecinek.org/galeria/displayim ... ?pos=-4709" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy jest możliwe żebym pamiętał to z okolic lat 80- 85?
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by Dislav »

robot humano wrote:http://szczecinek.org/galeria/displayim ... ?pos=-4709
Czy jest możliwe żebym pamiętał to z okolic lat 80- 85?
Oj - chyba trochę wcześniej...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by bronx »

80-85 nie pamiętam, moja pamięć sięga bardziej do 85-90 to czegoś takiego na żywo nie widziałem.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by Drahim »

bronx wrote:80-85 nie pamiętam, moja pamięć sięga bardziej do 85-90 to czegoś takiego na żywo nie widziałem.
Ja z kolei nie widziałem takich "mobilnych" ślusarzy z maszyną na rowerze.

W latach mocno wcześniejszych ulicami wędrował ślusarz z maszyną na drewnianej ramie, zatrzymywał się na ulicy, stukał młotkiem w kawałek szyny i krzyczał: ... ostrzę noże, nożyczki.... Z domów wybiegały kobiety, a on za kilka zetów ostrzył co mu przyniosły.
noże.jpg
noże.jpg (45.15 KiB) Viewed 7953 times
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by Dislav »

Idąc dalej tropem ulicznych majstrów - rzemieślników ostrzących noże i nożyczki, wy-guglałem coś, co należy zakwalifikować jako chyba najwyższa półkę tych ulicznych usług. Trafiłem na fotę podobnego roweru - mam wrażenie że chyba z Holandii, ale już zabytkowego, wykonaną przez pasjonata rowerów chyba z okolic Poznania (więcej zdjęć zabytkowych rowerów i nie tylko rowerów na jego stronie http://jurek57.bikestats.pl" onclick="window.open(this.href);return false;).
Attachments
zdjecie,600,381555,20130519,small-bussiness-noze-nozyczki-ostrze.jpg
zdjecie,600,381555,20130519,small-bussiness-noze-nozyczki-ostrze.jpg (137.92 KiB) Viewed 7884 times
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by człowiek widmo »

Bo właśnie w Poznaniu, przy Rynku Jeżyckim jeszcze dwa- trzy lata temu stał gostek z takim podobnym bicyklem i ostrzył to i owo dla okolicznych klientów.

EDYTA:

Po krótki poszukiwaniu, trzeba zweryfikować, że rower wspomnianego Pana jest w wersji zubożonej. :)
Attachments
pow1.jpg
pow1.jpg (179.03 KiB) Viewed 7838 times
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by Drahim »

Nie ma w galerii zdjęcia z innymi "fachowcami z PRL-u". Mam na myśli zbieraczy szmat.

Po szczecineckich ulicach jeździł wóz konny wypełniony szmatami (tkaniny) i garnkami. Zatrzymywał się na ulicy i woźnica krzyczał ... garnki za szmaty ... Kobiety wynosiły naręcza szmat, fachowiec ważył i oceniał jaki garnek może dać w zamian.
Szmaty w PRL-u lat pięćdziesiątych były potrzebne do produkcji 'gatunkowego' papieru, np. na banknoty.
1532.jpg
1532.jpg (42.87 KiB) Viewed 7801 times
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: Zdjęcia Zdzisława Szyszło w galerii.

Post by darba76 »

Drahim wrote:Nie ma w galerii zdjęcia z innymi "fachowcami z PRL-u". Mam na myśli zbieraczy szmat.

Po szczecineckich ulicach jeździł wóz konny wypełniony szmatami (tkaniny) i garnkami. Zatrzymywał się na ulicy i woźnica krzyczał ... garnki za szmaty ... Kobiety wynosiły naręcza szmat, fachowiec ważył i oceniał jaki garnek może dać w zamian.
Szmaty w PRL-u lat pięćdziesiątych były potrzebne do produkcji 'gatunkowego' papieru, np. na banknoty.
1532.jpg
Ja pamiętam w latach 80-dziesiątych Pana który pchał wózek na którym miał zainstalowaną maszynkę do wyrobu waty cukrowej. Pojawiał się na 10 minut a na jego widok dzieciaki wybiegały z wszystkich zakamarków osiedla z dziesięciozłotówką w ręku by ową watę zakupić. Trzeba było się śpieszyć bo Pan zawsze tak samo szybko znikał jak się pojawiał. Może należał do szarej strefy ;)
Post Reply