spotkanie

User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Łukasz wrote:Więc proponuje co następuje:
no to mi się podoba, wyłonił się koordynator miejscowy spotkania :)
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

:lol: :lol:

Wielokrotnie byłem na różnych spotkaniach czy tez w innych sytuacjach w których trzeba coś ustalić itp i wiem, że jeżeli nie znajdzie się osoba lub osoby, która powie konkretnie jak ma być, to bedą się toczyć tylko długie rozmowy, gadanie, bedą propozycje z których poporstu nic nie wyniknie.

Jak ktoś ma inny, konkretny i w miare przemyślany pomysł to słuchamy :)
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Witam
Z racji, że nie widzę wielkiego entuzjazmu związanego z eksploracją, proponuje, jako te pierwsze spotkanie zrobić niejako zapoznawcze.

Spotkajmy się o godzinie 19 w sobotę (16 lipca) koło jeziora przy parasolach od Tawerny.

Chodzi o brzeg jeziora, gdzie kiedyś była przystań żeglarska, między hotelem Oskar, a więzieniem na ul. Ordona .
Usiądziemy, napijemy się czegoś, pogadamy. Jak będziemy bardzo chcieli można przenieść w inne miejsce lub nawet wyruszyć coś zobaczyć. Wszystko ustalimy na miejscu. Ognisko może następnym razem ;)
Można zabrać ze sobą inne osoby (niekoniecznie z forum, ale wskazane, aby miały zainterosowanie "naszymi tematami " ) . Proszę poinformować o tym inne osoby, które być może nie będą miały możliwości przeczytania tej wiadomości.

Łukasz
Last edited by Łukasz on 13 Jul 2005, 20:10, edited 1 time in total.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Ok blogoslawie uroczyście to ogloszenie też tam bede juz mam wolne w pracy zalatwione co by wczesniej zajechac.

jak wroce do domu to ogloszenie o spotkaniu dam na glowna strone.
Waldek

Post by Waldek »

Koledzy wybaczcie za plamę ale nie przeze mnie zawinioną, napewno będe na spotkaniu.
Waldek

Post by Waldek »

Wycinek z TV Zachód.
Image
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności :). Niestety, z pewnych przykrych przyczyn rodzinnych, nie mogłem być obecny na spotkaniu, natomiast bardzo ciekaw jestem, jak ono przebiegało i czy zakończyło się jakimiś ustaleniami :). Jeżeli ktoś ma możliwość, to niech zamieści tutaj krótką relację z tego spotkania. Pozdro
Waldek

Post by Waldek »

Witaj
Spotkanie było na luzie, bardzo przyjemne a i owocne. Zaowocowało tym że zaistniejeliśmy w naszej telewizji. Niedawno jak przed wczoraj zrobiliśmy program na temat schronów w Gałówku. Następny program mamy zaplanowany na temat naszych wież obserwacyjnych, bo znaleźliśmy trzecią wieże jeszcze większą o której nic nie wiadomo.
Aktualnie deszcz pokrzyżował wypady na poszukiwania i wykopki.
Na priwa masz zdięcie ze spotkania.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

waldek podrzuc mi tez te foty bo w konu zadne do mnie ze spotkania nie trafily a i mario cos obiecywal.

przy okazji, miala si ukazac notka w kurierze szczecinskim, ktos wie czy si ukazala i kiedy to ewentualnie bylo??

dla mnie spotkanie bylo bardzo owocne rozwniez mam obiecane troche materialow po tym spotkaniu takze strona sie bedzie powiekszac.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

dziś, tzn. 22 lipca w tv zachód możecie obejrzeć relację ze spotkania w tawernie i eksploracji bunkrów w Gałowie, gdzie głównymi bohaterami byli Waldek o Piotr. Bronx nie martw się, zdjęcia podeślę, robię porządki na dysku i muszę je znaleźć. Dzisiejszy program powtarza się do godz. 10.15 w sobotę
Pozdrawiam wszystkich.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

A może by ktoś mógł to jakoś nagrać i wrzucić avi-ka na serwer bo w końcu mało kto będzi miał możliwośc obejrzenia tego.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

witam
Zainteresowanych informuję, że materiał jest dostępny u mnie, popracuję nad tym, by go skompresować i może uda sie go umieścic na stronce.
Dla uczestników spotkania przygotuję płytki DVD
pozdrawiam
Krzysztof
Posts: 1
Joined: 24 Jul 2005, 11:49
Location: Tychy

Post by Krzysztof »

Mario wrote:witam
Zainteresowanych informuję, że materiał jest dostępny u mnie, popracuję nad tym, by go skompresować i może uda sie go umieścic na stronce.
pozdrawiam
Witam! :D

Mam pytanko do Mario i Bronx'a: kiedy "materiał" będzie na stronce? :roll:

Pozdrawiam i żałuję że nie mogłem uczestniczyc w spotkaniu ze względu na odległość :cry:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ptanie badziej do Maria niz do mnie bo ja zadnych materiałów jak na razie tez nie mam.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

materiał TV Zachód

Post by Łukasz »

Witam
Miałem szczeście/nieszczęście obejrzeć materiał TV Zachód z naszego spotkania oraz program o wyprawie. Serdecznie dzieki za materiał dla Mario i reszty ekipy. Co do materiału to mam pare małych uwag.

Troszkę bez sensu wyszło, że musielismy bez żadnego przygotowania i bez uzgodnionych chcociaż najważniejszych pytań odpowiadać na czasem dziwne pytania. Wyszło troche małych głupot a nie przekazaliśmy tego co chcieliśmy- ,aby ludzie wchodzili na forum a szczególnie nadsyłali pocztówki, zdjęcia i inne materiały dotyczące miasta. Waldka niepotrzebnie drążyli tylko o tym kopaniu przez co widz mógł odnieść wrażenie, że celem strony i forum jest grzebanie w ziemi. Ale te wywiady i tak mogą być.

Najgorsze było potem. Waldek ze swoim kolegą i TV byli w Gałowie robić jakis program o bunkrach i wieży itd. Pierwsze zdania reportażu zaczynają się tak :
"To spotkanie było pierwszym (mowa o spotkaniu nad jeziorem), ale z pewnoscia nie ostatnim. (...) Ważne jest również to, że uczestniczy forum kórych łaczy pasja POSZUKIWANIA PAMIĄTEK z czasow II wojny swiatowej juz spotkali sie na wspólnej ekploracji bunkrów na terenie szkółki leśnej w Gałowie ... ".

Nie spodobało mi się stwierdzenie, że niby uczestnicy forum spotkali sie na eksploracji, podczas gdy były tam tylko 2 osoby z czego jedna nie ma z forum wiele wspólnego. Nie było żadnego spotkania z forum tylko wyprawa TV zachód, aby zrobić materiał, a Waldek z kolegą byli przewodnikami. Druga część tego zdania to też lekkie przegięcie, bo podczas gdy to forum to forum historyczne zrobiono z tego "forum kopaczy". Czyli w tym jednym zdaniu znalazły się, aż dwa duże przeinaczenia rzeczywistości.
Ktoś się może czepiać, że nazwanie poszukiwaczami pamiątek to nic złego, ale przypomnę tylko, że w świetla obowiązujego prawa takie "wykopki" bez odpowiedniego zezwolenia WKZ są nielegalne. Wspomne jeszcze o niechęci jaką dażeni są w Polsce "kopacze" przez większość historyków, arecheologów. Ten zły obraz bierze się z tego, że w jak każdej grupie znajdują sie czarne owce, czyli pseudo-poszukiwacze nie dbający o zabytki, których jedynym celem jest rozkopanie czyli zniszczenie stanowiska archeologicznego czy miejsc o znaczeniu historycznym, a ewentualnych znalezisk zniszczenie (np poprzez nieodpowiednie zakonserwowanie) lub sprzedanie na allegro itd.W takim głupim stwierdzeniu obrażono niektórych z nas, zniechęcono do forum być może cześć osób takich jak archeologowie czy historycy oraz przy okazji pokazano jakoby forum składa sie z osób łamiących prawo.

Materiał z wyprawy był dośc ciekawy, szczególnie da przeciętnego widza TV zachód. Co do merytorycznej częsci to można sie przyczepić do kilku drobnych rzeczy o których opowiadał Waldek, jednak zapewne mało osób oglądających wie o tym. Wywiad to typowe dziennikarskie polowanie na tanią sensację :). Gadanie z Waldkiem przez 80% czasu o kopaniu tylko mogło utwierdzić widzów jaki charakter ma niby to forum.

Waldek też przez te pytania zaliczył jedną mała wpadkę mówiąc coś w stylu, że posiadanie wykrywacza jest nielegalne, ale my kopiemy mimo to. (Ps. posiadanie jest jak najbardziej legalne, ale poszukiwanie bez zezwolenie WKZ jest nielegalne. Do szczegółow odsyłam do ustawy). Widz może wyciągnąć prosty wniosek, że forum to forum kopaczy, którzy dodatkowo łamią prawo.

No dobra musiałem troche ponarzekać co mi sie nie podobało, ale jest chyba ten plus, że "świat" o nas usłyszał i być może na forum przybędzie jakiś nowych członków ( i pewnie dużo kopaczy :)). Może nie wszyscy sie z tym zgodzą ale takie jest moje zdanie na ten temat.
Last edited by Łukasz on 14 Aug 2005, 13:28, edited 3 times in total.
Post Reply