Aktualizacja galerii PRL.

Waldek

Post by Waldek »

Fotka 88, to ulica nie dokończona Łódzka.
Waldek

Post by Waldek »

Fotka 119 to ścieżka do parku z ulicy Kościuszki przy kanale.
Immortal32
Posts: 62
Joined: 01 Dec 2007, 00:40

Post by Immortal32 »

Witam Szanownych Forumowiczów , a ja się odniosę do foto nr 26 , jak się nie mylę są to zaplecza podwórek ul. Winnicznej , zasugerowałem się anteną radiową w tle która wówczas była umiejscowiona w okolicach cmentarza komunalnego.
User avatar
mako
Posts: 81
Joined: 03 Apr 2007, 20:35

Post by mako »

Witam,

Fotka 117 - podwórko przy ul. Żukowej. Wejście znajdowało się przez budynek po prawej stronie od sklepu Piekarni Nesterowicza (obecnie ul. Wyszyńskiego 62).

Fotka 26 - Podwórka z kamienic ul. Kamiennej w stronę ul. Żukowa (ul. Wyszyńskiego) - dalszym planie - widoczne na fotka 90. Podwórka na pierwszym planie znajdowały się za budynkiem obecnie nieistniejącym - dzisiaj jest tam puste pole. Jak znajdę na negatywie, gdzieś ruiny tego budynku to wrzucę. Znajdował się on tuż za budynkiem narożnym przy skrzyżowaniu ulic Żukowa i Kamiennej, na przeciwko-po przekątnej dzisiejszej Żabki.

A co do reszty... część mi się kojarzy, ale nie jestem pewien. Jak będę w Szczecinku, to przejrzę swoje stare slajdy i zdjęcia. Nie chcę wstawiać baboli :)

Pozdrawiam mas Gorąco i Szczęśliwego Nowego 2009 roku - Niech Szczecinek Będzie z Wami :)
GIZIO

Post by GIZIO »

Zdjęcie nr 17 gołębnik(nadal istnieje) przy ulicy Jeziornej.W tle widać budynek leśnictwa przy ulicy Kościuszki.
Zdjęcie nr 23 podwórko przy ulicy Junackiej.
Zdjęcie nr 85 ulica ogrodowa.Pierwwsza kamienica naprzeciwko blaszka.Na parterze widoczne kraty na oknach od zaplecza sklepu przy ulicy Boh.Warszawy.
Zdjęcie nr 87 podwórko przy ulicy Ogrodowej.
Zdjęcie nr 88 koniec Łódzkiej.
Zdjęcie nr 89 rejony Kwiatowa-Łódzka.
Zdjęcie nr 119 zrobione przy ulicy Kościuszki przy kanale,który wpływa do jeziora Trzesiecko.Na przeciwko znajduję się ogrodnictwo.
Zdjęcie nr 121 na te podwórko można było wejść od Sadowej jak i od 9-go Maja.znajdowało się zaraz przy rzece Niezdobnej.Mieszkał tam mój dobry kolega ze szkoły.Niestety zabudowa już nieistnieje.
Zdjęcie nr 122 podwórko przy ulicy Sadowej.W głębi zdjęcia widać blok dwu klatkowy znajdujący się na Sadowej.Zabudowa już nieistnieje.
Zdjęcie 131 w tym miejscu znajduje się teraz Netto przy ulicy Wyszyńskiego. 8)
GIZIO

Post by GIZIO »

Zdjęcie nr 26 zrobione na rogu ulicy Kamiennej i Kochanowskiego,a na dalszym planie budynki od tyłu ulicy Wyszyńskiego.
Zdjęcie nr 78 podwórko przy ulicy E.Plater niedaleko byłego sklepu zoologicznego pana Błaszczaka.Na zdjęciu 79 podwórko znajdowało by się dokładnie po lewej stronie.
Zdjęcie nr 83 podwórko ulica szkolna zaraz obok kościoła.
Zdjęcie nr 103 tak jest to ulica Winniczna,zaraz na zakręcie jak się idzie na rynek.W tle widoczne budynki ulicy Lipowej.Obok tego budynku widocznego na zdjęciu mieszkało dwóch gości ,którzy rozwozili węgiel po Szczecinkiu. Nazywali ich Żwirek i Muchomorek.Mieli wilka i konia,który żłopał wódę i piwo. 8)
emilio
Posts: 8
Joined: 24 Jul 2011, 19:45

Re: Aktualizacja galerii PRL.

Post by emilio »

A pamiętacie Państwo sklep Maluch? Ileż tam było zabawek ;) O ile mnie pamięć nie myli znajdował się obok restauracji Pomorska. Ma ktoś może foto?
Post Reply