muchy chodzą po mózgu

Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

muchy chodzą po mózgu

Post by Stach »

Niedawno minęła okrągła rocznica narodzin tego forum. Jako że stanowimy środowisko o ascetycznym trybie życia, stroniące od bezmyślnych rozrywek i unikające alkoholu jak ognia, nawet nie wspomnieliśmy o obchodzeniu tego jubileuszu w formie wykraczającej poza zwykłe odnotowanie.

Jest chyba jednak dobra okazja, by pogadać o samym forum, spróbować ocenić jego rolę (moim zdaniem obecnie "probably the best Szczecinek-forum") i przedyskutować różne propozycje.

Myślę na przykład, że może należałoby zacząć bardziej propagować to miejsce - mimo, że ostatnio i tak panuje tu spory ruch. Może macie jakieś propozycje dotyczące powołania nowych działów? Chodzi mi na przykład po głowie utworzenie działu "Szczecineckie ulice", w którym każdy mógłby stworzyć wątek poświęcony właśnie poszczególnym ulicom, placom czy placykom: zdjęcia, informacje, jakieś skany z planów, dyskusje, pytania. W ten sposób czytelnik łatwo by mógł znaleźć wiadomości o konkretnym miejscu.

Bardzo dużo zdjęć mamy w galerii, ale chyba czasy, gdy forum było jedynie uzupełnieniem portalu, minęły. To portal ("strona główna") stanowi teraz moim skromnym zdaniem minęły. Sam zaglądam na SG rzadko, zwłaszcza od czasu, gdy Ojciec Dyrektor zaczął skąpić nowych zdjęć. Przed chwilą tam zajrzałem i ku swemu zaskoczeniu znalazłem parę nowych artykułów. Może warto wprowadzić jakieś linki, jakieś powiadamianie na forum? Nie wiem, zastanówmy się. Ja w każdym razie byłbym za silnym sprzęgnięciem forum z samym portalem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Bardzo ciekawy temat i z przyjemnością poczytam wszelkie uwagi i propozycje bom alfą i omegą nie jest :) wbrew pozorom :D

Jeżeli chodzi o pomysł "Szczecineckie ulice" to miałem i mam taki sam tylko że dotyczący miejsca w galerii, taka swoista współczesna inwentaryzacja fotograficzna miasta, początki tego pomysłu są w galerii ale jeszcze zdecydowanie większa część do zrobienia, w tamtym roku miałem przemiany, może w tym sezonie urlopowym mi się uda.

Druga sprawa strona główna, to nie wiem jak bardziej mógłbym to zintegrować, było forum swego czasu zintegrowane ze stroną tak że po prawo pojawiała się kolumna ze strony głównej portalu, to pojawiły się głosy że forum za małe, w małych rozdzielczościach nie mieści się w ekranie i takie tam, ostatecznie z pomysłu zrezygnowałem i forum jest na 100% szerokości. Na stronie głównej z kolei jest na samej górze modulik który pokazuje co nowego na forum.
Obecnie nowe teksty pojawiają się od jakiegoś czasu regularnie w każdy wtorek i czwartek, czasami może się coś uda dodać w weekend.
Portal pod względem technicznym składa się z trzech zupełnie oddzielnych modułów, Portal (strona główna), galeria, forum, ze statystyk wynika że najczęściej klikana jest galeria, potem forum na końcu główna, jednak na głównej to też są spore ilości i nie jest tak że zupełnie nikt jej nie widzi. Może dotknął cię Stachu, jakiś syndrom stałego bywalca :) , który dużo przesiaduje na stronie, i wtedy wiadomo że najbardziej interesującym miejscem dla takiej osoby będzie forum, gdyż jest ono siłą rzeczy najbardziej dynamiczne a dla osoby która wchodzi na stronie raz na kilka dni będzie to również strona główna.
Jeszcze dodam że ze strony technicznej w związku z tym że są to trzy zupełnie inne moduły (portal, galeria, forum) nie są łatwe jakieś próby ich integrowania.

Zdjęć nie skąpie ale nie mam kiedy się zabrać za aktualizację, może w końcu niebawem zapodam sporą ilość do galerii.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Trochę tu juz bywałem i dużo czytałem.Te forum to jeden wielki labirynt,tu się kara,ale nie nagradza,są osóbki,które aby ukryć swoją tożsamość potrafią pare razy zmienić swój profil,są miękkie Bolki i tacy którzy umieją sie postawić.To jeden wielki pomieszczański ogródek,a piecze nad nim sprawuje dyktator Bronx.Forum to miało swoje słabe chwile,ale też i dobre.Obaczym co dalej będzie się działo...... :lol: :lol: :lol: Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

GIZIO wrote:tu się kara, ale nie nagradza
A jakich nagród Ci brakuje? zaproponuj coś bo nie bardzo rozumie?
uczestnictwo w życiu forum nie jest sformalizowane i jest dobrowolne, chcesz coś robić, robisz nie chcesz nie robisz, to co tu nagradzać? Możesz poszukać sponsorów nagród, wtedy będziemy nagradzać powiedzmy prawidłowe odpowiedzi w zagadkach.
Forum ma być miejscem gdzie każdy przyjemnie sobie spędzi czas po ciężkiej pracy, jeżeli ktoś tę sielską atmosferę będzie chciał zepsuć zostanie po prostu usunięty, i to nie w ramach jakiejś kary tylko w ramach pozbycia się problemu, wybacz ale na rozmowy wychowawcze nie mam czasu i nie będę ich stosował.
Także zdecydowanie twierdzę że na forum nie ma ani kar ani nagród.
GIZIO wrote:są osóbki,które aby ukryć swoją tożsamość potrafią pare razy zmienić swój profil,są miękkie Bolki i tacy którzy umieją sie postawić.
Konkretnie proszę podaj nicki z których pisze ta jedna osoba, raczej sprawdzam adresy mailowe na które rejestruje się konta i adresy osób piszących (pomijam konta tylko zarejestrowane z zerową liczbą postów) i nie stwierdziłem żadnego podszywania się do tej pory. Podaj nicki co do których masz podejrzenia a to sprawdzę, jak nie tu to chociaż na PW.
GIZIO wrote:a piecze nad nim sprawuje dyktator Bronx.
Zmartwię Cię, ale w tym temacie się nic nie zmieni, dopóki będę cały ten interes utrzymywał ze swoich prywatnych pieniędzy tak będzie i proponuje się z tym pogodzić albo założyć swoje forum i zostać "dyktatorem GIZIO".
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo
Co zabolało?Chyba nie pojołeś o co mi naprawdę chodziło,ale to twój problema,a nie mój.Serdeczności życzę. :lol: :lol: Pozdro. 8)

Ps.Nagroda,a chociaż by nalepka foruwa dla każdego udzielajacego się forumowicza.Fakt jesteś sponsorem,ale sam dużo byś nie zdziałał niestety.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

GIZIO wrote: Co zabolało?Chyba nie pojołeś o co mi naprawdę chodziło,ale to twój problema,a nie mój.Serdeczności życzę
Nic mnie nie boli, za serdeczności dziękuję.
GIZIO wrote:Ps.Nagroda,a chociaż by nalepka foruwa dla każdego udzielajacego się forumowicza.
Powtarzam, poszukaj sponsora takich nalepek albo chociaż kogoś kto je zrobi dla nas nieodpłatnie a będą i nalepki, naszywki i co tam sobie jeszcze życzysz, niestety same się nie zrobią.
GIZIO wrote:Fakt jesteś sponsorem,ale sam dużo byś nie zdziałał niestety.
Mam wrażenie, że Tobie wydaje się że cokolwiek robisz na forum to robisz to dla bronxa i że za każdym razem powinienem za to dziękować Ci osobiście, otóż robisz to dla wszystkich a przez to i dla samego siebie. Forum to takie miejsce gdzie wszyscy dzielą się posiadanymi przez siebie informacjami i dzięki temu wzbogacają również także siebie i swoją wiedzę i to jest chyba najważniejsza korzyść z uczestnictwa na forum. Ja też mógłbym ze wszystkich posiadanych przez siebie zdjęć dawnego Szczecinka zrobić sobie prezentację w PowerPoincie i sobie ją tylko dla siebie wyświetlać wieczorami, ale postanowiłem że podzielę się tymi zdjęciami ze wszystkimi w internecie i dzięki temu może znajdzie się również ktoś kto wrzuci coś od siebie, i dzięki temu zobaczę więcej i dowiem się więcej. I to się udaje, dzięki forum i wszystkim użytkownikom m.in. Tobie dowiedziałem się bardzo dużo.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

"poszukaj sponsora"

A właściwie - dlaczego jeszcze nie ma na forum normalnych, porządnych reklam? Bardzo mi tu ich brakuje, ponieważ te z Neustettin traktujemy wszyscy jako eksponaty.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

A myślisz, że powinny być? Zawsze się przed nimi broniłem i nigdy o nie nie zabiegałem bo chciałem żeby to miejsce było czyste od reklamy komercyjnej.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Bronx kuźwa jaja sobie robisz!!Jakby robił to dla korzyści i podziękowań,to dawno bym to olał.Wspominasz o rocznicach tego forum i na tym koniec,a może przydałaby się jakaś pamiątka dla starych wyjadaczy tego grona w postaci nalepki z logo forum.Pisze na paru forach i każde ma takowe gadżety nie to żebym kolekcjonował,ale...... Miło by było mieć takowy znak rozpoznawczy.Pozdro. 8)
GIZIO

Post by GIZIO »

Odnośnie szukania sponsora uważam,że jako ojciec dyrektor ten obowiązek należy do Ciebie.Chciałeś sugestje i propozycje,to masz i nie zawracaj Wisły kijem. :lol: :lol: Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No ok, ale problem w tym że Ty tylko wspominasz "że by się przydało" ale już nie mówisz o tym kto ma to zrobić, kto ma sfinansować itp.

Otóż ja też twierdzę, że by się przydały i naklejki i koszulki i kubki i breloczki. Jak mi kiedyś z jakiejś wypłaty wiecej zostanie to obiecuje, że zrobie.

PS. Kiedyś były forumowe kartki na swięta dla "starych wyjadaczy", zapomniałeś?
GIZIO

Post by GIZIO »

Fakt były i nie zapomniałem. :wink:
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

To co, B., wstawisz sekcję "Szczecineckie ulice"? Zobaczylibyśmy, co z tego wyjdzie...

Jedyne ryzyko to takie, że ludki zaczną wpisywać wątki z samymi tylko nazwami ulic :-) Ale wtedy - ostra moderacja...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ok ale przedstaw moze szerzej swoja koncepcję, rozumie że to ma być na forum.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Co do galerii współczesnej to zamiarowuję w lecie zostawić mojej Pani brykę i zjawić się w Szczecinku pojazdem jednośladowym z napędem moim. Mam jaką taką cyfrówkę to obfotografuję ostro, wgram w kawiarence to na twardziela i na koniec przepalę te kilka pojemności pamięci aparatu na CD, które wyślę do Bronx'a. Co z tego wykorzysta to będzie jego sprawa /chodzi o powtórzenia i jakość/. Przy okazji odświeżę sobie pamięć wzrokową i topografię. Hej!
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply