muchy chodzą po mózgu

Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Już wyjasniam (z poślizgiem, bo miałem trochę pracy w świecie realnym), o co mi chodzi.

Wyobrażam sobie otóz nową sekcję na forum. Tytuł przykładowo "Szczecineckie ulice", podtytuł - "Ulice, place, skwery itp.". Dział funkcjonowałby na forum na przykład między sekcjami "Szczecinek po 1945" a "Komentarze do artykułów". Tytuły wątków to po prostu nazwy ulic. Sporo tego juz mamy, ale niestety wszystko to uległo rozproszeniu po całym forum, a wyszukiwarka nie zawsze się sprawdza. Wiele ciekawych dyskusji jest np. w "Zagadkach", ale konia z rzędem temu, kto po tytule "Zagadka Bronxa nr 45" (przy okazji: powinno być bronksa) zorientuje się, że w środku jest kupa zdjęć i informacji o obecnej ulicy Wyszyńskiego.

Nowa sekcja łączyłaby informacje z obu okresów: niemieckiego i polskiego. Zasady obowiązywałyby takie same, jak w innych sekcjach: wątek założyć może każdy, wklejamy foty do woli itp.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

pomysł mi się podoba, ale chyba do jego realizacji musiałbym zainstalować nowy moduł do forum umożliwiający dodawanie załączników graficznych do posta, bo linkowanie z zewnetrznych serwisów niesie za sobą takie zagrożenie, że po pewnym czasie fotki znikają a to wtedy nie miało sensu bez ilustracji.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

O, fajosko, jest nowy dział :-)

Przy okazji: br. wspomniał coś o statystykach. Możesz coś ujawnić? Liczba wejść itp.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Ja mam jeszcze taki pomysł na dział w stylu: Co ciekawego zobaczyć, co zwiedzić w Sz-ku i okolicach. Byłaby to podręczna baza informacji o takich miejscach, przeszłość historyczna, zdjęcia itd. Dla obcych osób jak i mieszkańców wchodzących tutaj byłoby to dobre miejsce aby przeczytać co można zobaczyć w mieście itd i sprawdzić co ciekawego mogą zwiedzić zanim tu przyjadą.
Z racji zainteresowań widziałbym tu też opisy ciekawszych obiektów Wału Pomorskiego i podobnych obiektów militarnych w okolicach :) wartych zobaczenia dla przeciętnego turysty.

Pomysł na dział z ulicami mi się podoba.
Jeśli chodzi o linkowanie to imageshack.us nie usuwa fotek więc można by sie tym posiłkować, ale rzeczywiście na dłuższą metę lepiej dać ten nowy moduł i wszystkie foty trzymać na naszym serwerze.

Gadżety/naszywki itd niestety są raczej tylko na większych portalach gdzie za reklamy jest jakaś przyzwoita kasa i szefostwo może sobie na to pozwolić.Lub nawet spotkałem się z tym, że użytkownicy płacą składki na forum i przywileje typu kubki, naszywki, naklejki są tylko dla płacących składki.
A więc Gizo gdzie twoja składka ? :) że się dopominasz.
Można zrobić natomiast jakieś oficjalne logo (kilka). Grafika jpg odpowiednio zaprojektowana, którą w wielu zakładach wydrukują ci na koszulce, kubku, długopisie, ręczniku czy nawet zrobią naszywkę.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Kolego i tu jesteś w błędzie. Szanujace się fora przeważnie mają swoje loga i nie zależy to od formowiczów. Odnośnie twojej aluzji jesteś w błędzie, bo nikomu nie chciałem ubliżyć. Ciekawe że zawsze zabierasz glos żeby mi dokopać. Na temat logo szczecineckieho forum juz nie raz pisałem ale to nie ja jestem autorem tego forum i nie ja będę szukał sponsorów. Pozdroweicho dla wszystkich nawiedzonych. Pozdro 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Łukasz wrote:Jeśli chodzi o linkowanie to imageshack.us nie usuwa fotek więc można by sie tym posiłkować, ale rzeczywiście na dłuższą metę lepiej dać ten nowy moduł i wszystkie foty trzymać na naszym serwerze.
przykład jak to się może skończyć, http://www.mfoto.pl/ ale chyba z tego portalu specjalnie nie korzystaliśmy...
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Przydałaby się chyba możliwość edytowania własnych wrzuconych już postów: chodzi mi o poprawianie literówek i inne tego rodzaju korekty. Właśnie poprosiłem na SB bronksa o usunięcie z ostatniego komentarza zbędnego zaimka "się", a przecież każdy sam mógłby robić takie poprawki.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Edycja kiedyś była, ale przez jednego z użytkowników była wykorzystana w nieodpowiedni sposób i została zablokowana i nie przewiduję jej przywrócenia. Niestety zadziałała tu odpowiedzialność zbiorowa, ale to tylko z powodów technicznych, nie mam możliwość jednemu edycję włączyć drugiemu nie, albo wszyscy albo nikt.
Wszelkie prośby o edycję można mi smiało złaszać mam świadomość że nie ma edycji i nie traktuje takich próśb jako zawracania przysłowiowej gitary.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

OK.

Szkoda, że nie wymyślono (chyba!) możliwości ograniczonej edycji: np. maksymalnie 5 minut od momentu wysłania komentarza. A potem już tylko admin.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Ale chyba da się tak ustawić by edytowalny był tylko ostatni post. w ten sposób możesz zmieniać swój ile chcesz, pod warunkiem , że ktoś inny czegoś po to bie nie napisał ( w domyśle ustosunkował się do twojej wypowiedzi). Kiedyś proponowałem takie rozwiązanie Darkowi Szpyndzie po tym jak jeden z użytkowników wyedytował do "gołej ziemi" wszystkie swoje posty ( podziwiam zapał, miał ich kilkaset) i zostały dziwne dyskusje-wydmuszki wyglądające jak zapis rozmowy telefonicznej ale słyszanej tylko z jednej strony.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

taka sama sytuacja była tutaj dlatego nie ma edycji, to proponowane rozwiązanie jest ok, ale w ustawieniach tego forum jego nie ma, poszukam może jakiejś modyfikacji która by coś takiego oferowała, ale nie wiem czy takowa istnieje. :)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Hm... a może jakaś sekcja z linkami do historycznych stron www, także tych niezwiązanych ze Sz-nkiem czy Pomorzem Zachodnim? Musiałoby to być pogrupowane. Każdy mógłby dodawać link, pod warunkiem, że nie byłyby to gołe adresy (obowiązkowo co najmniej kilka słów komentarza).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Jest offtopic można zakładać, jak się jakoś sensownie rozwinie, się przyklei watek żeby zawsze był na górze. Śmiało.
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

Stach wrote:Hm... a może jakaś sekcja z linkami do historycznych stron www, także tych niezwiązanych ze Sz-nkiem czy Pomorzem Zachodnim? Musiałoby to być pogrupowane. Każdy mógłby dodawać link, pod warunkiem, że nie byłyby to gołe adresy (obowiązkowo co najmniej kilka słów komentarza).
Mówisz, masz
http://www.wroclaw.hydral.com.pl/ - dolnośląskie i nie tylko :lol:
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply