AKCJA: MŁODZIEŻ OPIEKUJE SIE ZABYTKAMI

User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Wież strazacka, to chyba najprostsze i bardzo interesujace:)
Jednoczesnie bardzo zaniedbane;/
Szczecinek
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

A może z pomocą artysty plastyka i kilku fotografii opracować plan uratowania pomnika Piłsudskiego. Pupę się opiłuje, maciejówkę dorobi no i może z tego Szczerbca da się jakąś gustowną laseczkę dla pana z epoki wystrugać. Może wreszcie będzie więcej wieńców pod pomnikiem niż pobliskim kebabem.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

z ta dupą - zajebiste Robociku
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

a z resztą, taki pomnik, taka figura, ukradliby kiedyś złomiarze, zrzucilibysmy się jako portal na piękniejszy, myslę, że z p, Wiesławem Adamskim odbylibyśmy ze dwie sesje browcowania w terenie i mieli byśmy piękny pomniczek, bez ucinania dupy i szukania laseczki
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Cały czas się zastanawiam czemu uparliście się na tego Piłsudskiego?Bo taka jest moda? :twisted: :twisted: Przecież ten człowiek miał tyle wspólnego ze Szczecinkiem co John Lennon.Może czas postawić pomnik człowieka ,który zapisał sie w historii miasta,a nie stawiać pomniki na pałę.To może jeszcze postawimy pomnik: Wałęsy,Kościuszki,Szopena,Matejki,Jaggieły itp........Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Co to ma wspólnego z renowacją zabytków?
Szczecinek
Tomisław
Posts: 214
Joined: 21 Aug 2007, 20:01
Location: Szczecinek, Poznań

Post by Tomisław »

To prawda. Marszałek Piłsudski nie miał wówczas za wiele wspólnego z tą częścią Rzeszy. Jednakże warto pamiętać, że jest to osoba bardzo ważna dla ludności, która przybyła tutaj w 1945 roku z Kresów Wschodnich (Wileńszczyzna, wschodnie rubieże II RP). Obecni mieszkańcy, starsi szczecinecczanie: Sybiracy, wilniuki, repatrianci, mieszkańcy za Buga. Dla sporej części starszego pokolenia jest to osobowość, symbol walki, patriotyzmu. Dzisiaj rodzą się kontrowersje, spory, Piłsudskiego się odbrązowuje nieco. To dobrze, dochodzą nowe fakty historyczne, źródła.

Pozwólmy ludziom czcić najważniejsze rocznice naszego kraju pod pomnikiem Marszałka, co nie wyklucza rzecz jasna powstania innego miejsca, symbolizującego np. postać śp. A. Giedrysa.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

@Tomisław
"Piłsudskiego się odbrązowuje nieco"

:-(

A ja myślałem, że odwrotnie...
Tomisław
Posts: 214
Joined: 21 Aug 2007, 20:01
Location: Szczecinek, Poznań

Post by Tomisław »

Ja wiem, że Antoni Położyński w swojej książce często rozmijał się ze stanem faktycznym, ale to jest jakiś głos...
Post Reply